تالار گفتمان
هزینه درمان زگیل تناسلی مردان و زنان با لیزر و کرایو(فریز) -کلینیک نوین - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتمان (http://techteach.ir/forum)
+-- انجمن: گروه دانشجویان رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات (http://techteach.ir/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: آموزشهای شما (http://techteach.ir/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- موضوع: هزینه درمان زگیل تناسلی مردان و زنان با لیزر و کرایو(فریز) -کلینیک نوین (/showthread.php?tid=129210)هزینه درمان زگیل تناسلی مردان و زنان با لیزر و کرایو(فریز) -کلینیک نوین - yegane@27 - 2022/01/19

زگیل تناسلی چیست؟
زگیل تناسلی زائده های برجسته شبیه به گل کلم هستند که در اثر ابتلا به ویروس اچ پی وی ایجاد میشوند. این ویروس بسیار شایع از طریق رابطه جنسی و در طی تماس پوست با پوست از فردی به فرد دیگر انتقال می یابد.
این ویروس معمولاً در طی رابطه واژینال و مقعدی انتقال می یابد، و انتقال آن از سایر روشها مثل رابطه دهانی کمتر است. در مواردی شریک جنسی آلوده به ویروس است ولی زائده های پوستی وجود ندارند.
برای درمان باید این زائده های برجسته را با لیزر یا روشهای دیگر از بین برد. از آنجایی لیزر از روشهای سریع و با نتیجه ی گیری مثبت است، بیماران تمایل بیشتری به انجام آن دارند.
نشانه های زگیل
مهمترین علامت ابتلا به ویروس پاپیلومای انسانی، همین زائده های برجسته یا مسطح روی پوست است که در نواحی تناسلی ظاهر میشوند.
مدت زمان ظاهر شدن زائده های زگیل بعد از درگیری با ویروس، در افراد مختلف متفاوت است. بنابراین نمیتوان زمان آلودگی به ویروس را به طور دقیق مشخص کرد.

هزینه لیزر زگیل تناسلی
لیزر زگیل تناسلی روشی سرپایی و بدون درد یا خونریزی است که به طور کامل زائده های زگیل را از بین می برد. لیزر به صورت عمقی و به طور کامل زائده ها را از بین می برد. در این روش پزشک توسط تابش اشعه زائده های لیزر را از پوست جدا می کند.

هزینه لیزر زگیل به نسبت تعداد زگیل ها، وسعت آنها، نوع زگیل (مسطح یا برجسته) و نوع لیزر و نیز دستمزد پزشک تعیین میشود. بنابراین امکان اینکه دقیقا بگوییم، هزینه لیزر چه مقدار است، وجود ندارد!

به منظور کاهش هزینه لیزر زگیل بیماران می بایست سریعاً و با ظاهر شدن اولین زگیل برای درمان مراجعه کنند، هرچقدر تعداد زگیل ها بیشتر شود، هزینه های درمان هم به همان نسبت افزایش خواهد یافت.

بیماران برای اطلاع از هزینه دقیق می توانند حضوری برای معاینه به کلینیک مراجعه کنند و یا از زائده های عکس بگیرند و به واتساپ کلینیک ارسال کنند تا پزشک پس از بررسی زائده ها، هزینه درمان زگیل با لیزر را تعیین نماید.

ادامه مطلب