تالار گفتمان

نسخه‌ی کامل: نرم افزار آپ (فاطمه افخمی عقدا و مهلا آقایی پور و مریم السادات حسینی یکتا و روستایی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
اطلاعات اولیه مربوط به سیستم انتخابی جهت تجزیه و تحلیل
1- موضوع
(نرم افرار اپ)
1-1- انتخاب نام با توجه به عمكرد سيستم (نرم افزار آپ)
1-2- تعيين لوگو براي سيستم

2- شرح عملکرد کلی سیستم
(در سیستم نرم افزار آپ کارهای زیر انجام می‌شود:
نحوهٔ ثبت‌نام در آپ:

بعد از دانلود و باز کردن اپلیکیشن تنها با واردکردن شماره موبایلتان و کد فعال‌سازی که در کمتر از چند ثانیه برایتان پیامک می‌شود می‌توانید وارد اپلیکیشن شوید. (در گوشی‌های اندروید به محض دریافت پیامک فعال‌سازی، برنامه به صورت خودکار فعال می‌شود ولی در گوشی‌های iOS، شما باید کد فعال‌سازی را به صورت دستی وارد کنید.)
(useCase)
سیستم مدیریت آپ برای ارتباط بین کاربران و سرور است برای انجام کار هایی ازقبیل:
کارت به کارت و تله پرداز و خدمات خودرو و قبض موبایل و تلفن و نیکوکاری و موجودی
و بیمه و امتیاز گیری و خرید شارژ و قبض خدماتی و شارژ اینترنت
کاربران :
همه ی کسانی که نرم افزار آپ را نصب کردند می توانند کار های خود را به اسانی و سریع انجام دهد )
3- کاربران
(مانند : کاربر و سرور)
4- کارها و فعالیتهای جزئی که سیستم انجام می دهد.
(مانند:خرید شارژ،کارت به کارت ،شارژ اینترنت،پرداخت قبوض،موجودی،تله پردازو........ )
5- منافع ایجاد نرم افزار و مشکلاتی که این نرم افزار باعث حل آن خواهد شد
(مانند: درصورتی‌که در هنگام نصب یا کار با اپلیکیشن آپ با مشکلی روبه‌رو شدید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با پشتیبانی اپلیکیشن آپ در ارتباط باشید.

تلفن: ۸۳۳۳۳-۰۲۱

اینستاگرام آپ: asanpardakht@

)
6- نرم افزارهایی که جهت ایجاد سیستم انتخابی مورد نیاز است
(مانند زبان برنامه نویسی)
7- سکوی اجرای سیستم
(ویندوز، اندروید، ...)
8- قیمت نهائی برآورد شده و دلایل تعیین آن
( خب حالا ببینم همه‌ی این‌ها چقدر برایتان هزینه دارد. بستگی به پیچیدگی برنامه، قابلیت‌ها و نیروی انسانی (تیم توسعه‌دهنده) و پلتفرم انتخابی شما دارد. رَک و پوست‌کنده بگوییم، قیمت نهایی بستگی به توسعه‌دهنده‌ی انتخابی شما دارد. یعنی از یک توسعه‌دهنده تا دیگری قیمت‌ها فرق می‌کند و تاحدودی سلیقه‌ای است. همین الان پروژه‌ای را از چهار پنج برنامه‌نویس قیمت بگیرید. تضمین می‌کنیم که هر کدام رقمی را پیشنهاد خواهند داد. بر اساس گزارش کین‌وِی، سازمان‌ها به صورت میانگین ۲۷۰ هزار دلار برای ساخت و توسعه‌ی یک اپلیکیشن خرج می‌کنند.1000000000)
9- مدت زمان مورد نیاز(یک ماه)
10 - ریسک های پروژه و راه های مقابله با آن (در گام اول، یعنی «ارزیابی ریسک»، با «تحلیل ریسک» و «سنجش ریسک» می‌توانیم ریسک‌ها را به‌درستی شناسایی و مشخص کنیم که کدام‌یک از آن‌ها برای سازمان پذیرفته و کدام‌یک پذیرفته نیستند.

پرسش اینجاست که با ریسک‌هایی که برای سازمان پذیرفته نیستند چه باید کرد؟ آیا سازمان باید برای همه این ریسک‌ها از طرح‌های کاهش ریسک استفاده کند؟ گزینه‌های پیش رو چیست؟ پاسخ این پرسش را در گام‌های بعدی فرآیند مدیریت ریسک امنیت اطلاعات خواهید یافت.

چنان‌که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، فرآیند مدیریت ریسک امنیت اطلاعات از پنج گام تشکیل شده که دو گام اصلی آن ارزیابی ریسک و مقابله با ریسک هستند. اما، سه‌گام بعدی یعنی ارتباط، پایش و بازنگری ریسک نیز از اجزای جدایی‌ناپذیر این فرآیند به‌شمار می‌آیند. )

عکس TERLLO

طراحی UL

قرار داد انجام پروژه نرم افزار آپ
با عنایت به مواد 10، 190، 219 و 220 قانون مدنی، قرارداد حاضر بر مبنای اصل آزادی اراده، احراز صحت و سلامت طرفین قرارداد و رعایت قواعد عمومی قرارداد مندرج در فصل سوم از قسمت دوم قانون مدنی و همچنین علم و آگاهی طرفین قرارداد به مفاد مندرج در آن به منظور طراحی، تولید و توسعه نرم افزار آپ تنظیم می­گردد.
ماده نخست: مشخصات طرفین قرارداد
آقای رضایی طهرانی به نمایندگی دانشگاه علم و هنر به شماره ملّی585621432 به نشانی یزد شماره تلفن ثابت 03555555 و شماره همراه 09133333333 به عنوان کارفرما می باشد.
خانم فاطمه افخمی عقدا به نمایندگی شرکت نرم افزارآپ به شماره ملّی 4420835117 به نشانی مهریز شماره تلفن ثابت 03538211349 و شماره همراه 09105530565 یه عنوان مجری طراحی، تولید و توسعه نرم افزار می باشد.
ماده دوم: موضوع قرارداد
موضوع قرارداد عبارت است از طراحی، تولید و توسعه نرم افزارآپ با بهره گیری از استانداردها، روش ها و فراروش های مورد توافق طرفین می باشد.
ماده سوم: مدت اجرای قرارداد
1- مدت زمان اجرای کامل موضوع قرارداد حاضر از تاریخ انعقاد آن تا تاریخ سه ماه بعد تعیین می گردد؛ مجری ملزم است در این بازه زمانی کلیه خدمات اعم از طراحی، تولید و توسعه نرم افزار انجام داده و به طور مقطعی به تأیید کارفرما برساند.
2- مدت زمان فرآیند توسعه و پشتیبانی نرم افزار تولید شده از آغاز تاریخ تحویل و نصب نرم افزار بر دستگاه های مشخص شده از سوی کارفرما تا تاریخ دو سال بعد می باشد.
ماده چهارم: مبلغ قرارداد
1- هزینه اجرای کل موضوع قرارداد اعم از طراحی، تولید، توسعه و پشتیبانی نرم افزار آپ به ارزش300000000 ریال تعیین می گردد.
2- هزینه طراحی و تولید نرم افزار مزبور به تفکیک به ارزش 200000000 ریال و هزینه توسعه و پشتیبانی آن تا تاریخ مقرر در ماده 3 به ارزش 100000000 ریال تعیین می گردد.
ماده پنجم: شرایط پرداخت
1- به هنگام انعقاد قرارداد حاضر در حدود 30 درصد از کل مبلغ قرارداد به عنوان پیش پرداخت، تأدیه می گردد.
2- پس از انجام مرحله نخست قرارداد که شامل طراحی و تولید نرم افزار می باشد، در صورت استقرار آن نرم افزار بر دستگاه های مربوطه و تأیید کارفرما، در حدود 70 درصد از مابقی قرارداد پرداخت می شود.
3- در صورت خاتمه مدت تعیین شده به منظور توسعه و پشتیبانی نرم افزار تولید شده و اجرای تعهد پذیرفته شده از این بابت، مابقی مبلغ قرارداد به ارزش 50000000 ریال که در واقع 16 درصد از قرارداد را تشکیل می دهد.
ماده ششم: تعهدات مجری
1- مجری متعهد می گردد که تمامی اسناد و مدارکی که کارفرما در زمان انعقاد قرارداد با محوریت خواسته های کارفرما از نرم افزار مورد طراحی، دقیقاً مطالعه و اگر ابهامی وجود دارد بیان کند؛ در غیر اینصورت نمی تواند متعاقباً ادعای عدم بی اطلاعی از خواست کارفرما را داشته باشد؛
2- مجری متعهد می گردد که دانش، علم و ابزار لازم به منظور طراحی، تولید و توسعه نرم افزار مزبور را دارا می باشد؛
3- مجری متعهد می گردد که زمان های مقرر شده در ماده 3 را کاملاً رعایت نماید و در صورت وجود هر پیامد ناشی از تأخیر تحویل نرم افزار، ضعف عملکرد آن و وجود سایر عیوب، مسئول و ملزم است خسارات وارده را به هر طریقی جبران نماید؛
4- مجری متعهد می گردد که نسبت به اسناد و اطلاعاتی که در اختیار ایشان قرار می گیرد، اصل محرمانگی را کاملاً رعایت نماید و نسبت به عدم افشای سورس اصلی نرم افزار نهایت دقت و کوشش را بعمل آورد. در صورت نقض تعهد مقرر شده مبنی بر حفظ سورس نرم افزار، ایشان مطلقاٌ در قبال تمامی خسارات تحمیل شده به کارفرما مسئول می باشد؛
5- مجری متعهد می گردد که در دوره زمانی توسعه و پشتیبانی هر گونه رسیدگی، ممارست و سخت افزار کاربردی نیاز بود را بدون اخذ هزینه از کارفرما انجام دهد؛
6- مجری متعهد می گردد که در هر زمانی از شبانه روز اختلالی در نرم افزار تولید شده پیش آید، کارفرما قادر باشد از طریق اپراتور تلفنی مجری یا بعضاً حضوری مشکل پیش آمده را مرتفع نماید؛
7- مجری ملزم است در صورت اعزام تیم استقرار نرم افزار، حداقل ..... روز پیش از اعزام آن را به اطلاع کارفرما برساند؛
8- مجری ملزم است پس از اعزام تیم استقرار نرم افزار، نسبت به اعزام تیم آموزش به پرسنل و کارکنان استارتاپ (کارفرما) اقدام نماید.
ماده هفتم: تعهدات کارفرما
1- کارفرما متعهد می گردد که کلیه اطلاعات و اسناد مورد نیاز مجری را در کوتاه ترین زمان ممکن پس از انعقاد قرارداد حاضر در اختیار ایشان قرار دهد؛
2- کارفرما متعهد می گردد که بر مبنای ماده 4 و 5 تعهدات مالی خویش را در توالی زمانی مقرر شده انجام دهد؛
3- کارفرما ملزم است در زمان اعلامی از سوی مجری نسبت به استقرار نرم افزار شرایط مطلوب و مناسبی برای تیم اعزامی مجری فراهم نماید. همچنین نسبت به تیم آموزش مجری نیز مساعدت مقتضی به منظور آموزش کاربردی و نهایت استفاده از آن تیم را بعمل آورد؛
4- کارفرما متعهد می گردد که هیچ گونه نسخه برداری، فروش، توزیع یا بکارگیری نرم افزار تولید شده خارج از استارتاپ ننماید.
ماده هشتم: نهاد نظارت
مسئولیت نظارت بر حسن اجرای عملیات موضوع قرارداد از آغاز طراحی تا مرحله توسعه و پشتیبانی بر عهده مدیر اجرایی و عملیاتی استارتاپ می باشد. ایشان می بایست ماهیانه گزارشی نسبت به نحوه اجرای موضوع قرارداد به هیئت مؤسس ارائه دهند.
ماده نهم: موارد فسخ قرارداد
1- انتقال موضوع قرارداد به شخص ثالث به منظور طراحی، تولید و توسعه نرم افزار استارتاپ از طرف مجری.
2- عدم رعایت بازه های زمانی مقرر شده و نقض تعهدات زمانی.
3- تأخیر در شروع انجام موضوع قرارداد پس از دریافت اطلاعات و اسناد مرتبط با پیش فرض های طرح ها بیش از 20 روز از تاریخ ابلاغ قرارداد.
ماده دهم: اختلافات ناشی از قرارداد
کلیه اختلافات، نسبت به طراحی، تولید و توسعه و پشتیبانی نرم افزار موضوع قرارداد ابتدائاً تلاش می شود از طریق مذاکره و سازش میان طرفین قرارداد حل و فصل گردد. در صورتی که پس از مدت 30 روز از تاریخ مذاکرات و سازش میان طرفین، مناقشه همچنان ادامه داشته باشد، اختلاف به منظور حل و فصل به مراجع قضایی احاله می گردد. البته داوری حرفه ای و سازمانی یکی از مراکز داوری از جمله مرکز داوری اتاق بازرگانی یا کانون وکلای مرکز برای حل و فصل اختلاف و حکمیت پیشنهاد می شود.
ماده یازدهم: فورس ماژور
در صورتی که برای یکی از طرفین قرارداد شرایط ویژه و خارج از اراده ای حادث گردد که ادامه همکاری در جهت اجرای موضوع قرارداد را غیر ممکن سازد، ایشان می تواند با رعایت اصل محرمانگی نسبت به اطلاعات و اسرار از ادامه همکاری انصراف دهد.
ماده دوازدهم: نُسخ قرارداد
قرارداد حاضر در 2 نسخه و دوازده ماده با اعتبار واحد هر نسخه تنظیم شده و برای طرفین آن لازم الاجراست.
امضاء و اثرانگشت کارفرما/ یا نماینده قانونی ایشان امضاء و اثرانگشت مجری/ یا نماینده قانونی ایشان
امضاء و اثر انگشت شهود:
به نام خدا
قرارداد داخلی اعضای استارتاپ نرم افزار اپ
شماره 44
مقدمه:
این قرارداد داخلی اعضای تیم استارتاپ (که از این پس قرارداد خوانده می‌شود) در تاریخ 30/03/1399 به منظور تشریح حقوق و تعهدات طرفین به شرح توافقات آتی منعقد و لازم‌الاجرا گشت:
ماده 1- طرفین قرارداد
الف) خانم فاطمه افخمی عقدا  فرزند قاسم به شماره شناسنامه 4420835117 و شماره ملی 4420835117 به نشانی یزد و شماره تلفن ثابت 0358211349 و شماره تلفن همراه 09105530565 با نشانی ایمیل FATEMEAFKHAMI493A@gmail.com که از این پس طرف اول خوانده می‌شود.
ب) خانم مهلا آقایی پورفرزند احمدبه شماره شناسنامه 4420647698 و شماره ملی 4420647698  به نشانی یزد و شماره تلفن ثابت 0340000000 و شماره تلفن همراه 09130000000 با نشانی ایمیل mhlaaqayypwr@gmail.com که از این پس طرف دوم خوانده می‌شود.
ج)خانم مریم سادات حسینی یکتا [تصویر:  rolleyes.png]  فرزند سید علیرضا شماره شناسنامه4420895471و شماره4420892154به نشانی یزد و شماره تلفن 38252999وشماره تلفن همراه 09138581803با نشانی ایمیل maryamsadathoseiniyekta@gmail.com که از این پس طرف سوم خوانده میشود 

 
 
تبصره: به طرفین اول تا دوم جمعا طرفین یا موسسین گفته می شود.
از آنجاکه طرفین موسسین استارتاپ نرم افزار آپ (از این پس استارتاپ) می‌باشند و در این عرصه به همیاری و همراهی یکدیگر در پیشبرد اهداف استارتاپ نیازمند هستند و هر کدام دارای صلاحیت و دانش فنی لازم جهت رفع کامل نیازهای فنی و تکنولوژیک و غیر آن می باشند؛
طرفین به شرح توافقات آتی متعهد و ملتزم میگردند: 
ماده 2- موضوع قرارداد
موضوع قرارداد حاضر تعهد متقابل موسسین به یکدیگر جهت بکارگیری تمام توان و کوشش خود در تمامی زمینهها و خطوط کسب و کار و نیل به اهداف از پیش تعیین‌شده و اجرای با حسن‌نیت کلیه وظایف قانونی و قراردادی خود مندرج در قوانین و مقررات لازم‌الاجرا و عرف و عادت تجاری ذی‌ربط است.
تبصره 1- موضوع استارتاپ حسابگر عبارت از نرم افزار آپ شخصی می باشد.
تبصره 2- نصاب سهام هر کدام از طرفین در استارتاپ به شرح زیر است:
نفر اول: 60٪                                         
نفر دوم: 40٪                                                          
تبصره 3- شرح وظایف دقیق هر کدام از موسسین و سمت آنها به شرح پیوست می باشد.
ماده 3- تعهدات اختصاصی طرفین
طرفین علاوه بر رعایت کلیه قوانین و مقررات لازم‌الاجرا دارای تعهدات زیر هستند:
3-1 موسسین متعهد هستند برای مدت سه سال کامل از تاریخ این قرارداد بصورت تمام وقت در خدمت استارتاپ نرم افزار آپ باشد و تا قبل از خاتمه این مدت و حصول اهداف مندرج در پلان کسب و کار، تحت هیچ عنوان کار را ترک ننمایند و یا از انجام وظایف محوله طبق موازین تعیین‌شده خودداری نورزند.
3-2 موسس دوم حق نقل و انتقال سهام خود برای بازه زمانی سه ساله مندرج در ماده 1-3 از خود سلب و ساقط نمود؛ مگراینکه این انتقال به اتفاق آرای تمام موسسین استارتاپ باشد.  
3-3 اختصاص زمان و تلاش و عزم و اراده لازم جهت پیشبرد اهداف استارتاپ مندرج در پلان کسب و کار اعم از توسعه نرم‌افزار کاربردی و وب‌سایت نرم افزارآپ یا سایر مواردی‌که حسب مورد به تصویب مجموعه موسسین می‌رسد و ایفای آن موارد جزئا یا کلا در صلاحیت هر کدام از موسسین است و انجام به موقع و در موعد کلیه تعهدات قانونی و قراردادی یادشده؛
3-4 پیشنهاد استخدام و آموزش نیروهای مورد نیاز به نحوی که نیازمندیهای استارتاپ نرم افزار آپ برآورده شود.
3-5 انجام کلیه امور مربوط به اداره استارتاپ نرم افزار آپ در حوزه تخصصی فعالیت استارتاپ با حفظ منافع و مصلحت آن و با رعایت کلیه قوانین و مقررات لازم‌الاجرا؛
6-3 موسسین باید نسبت به صیانت و مراقبت کامل از اموال و متعلقات استارتاپ نرم افزار آپ و مشتریان و بویژه در امر نگهداری از تجهیزات، ابزارها، وسایل، اسناد و مدارک و امثال آن (که جهت انجام وظایف مربوطه به امانت در اختیار او می‌باشد) نهایت سعی و تلاش لازم را  بکار بندند و مسئول جبران هرگونه خسارت وارده ناشی از قصور و تقصیر خود یا اشخاص مرتبط با خود در این راستا خواهند بود. ضمناً در خاتمه این قرارداد موسسین ملزم به تحویل کلیه اموال و وسایل امانی در اختیار خود به شخص تعیین شده از ناحیه استارتاپ نرم افزار آپ می‌باشند.
7-3 موسسین متعهد به انجام مؤثر و مفید مأموریت‌های کاری، حضور منظم و پرثمر و جدیت در جهت ارتقاء سطح تخصص، مهارت و دانش خود می‌باشند.
8-3 موسسین متعهد هستند در صورتی که حسب ضرورت، استفاده از مدارک تحصیلی و شخصی یا قبولی آنها در آزمون‌های ویژه کاری (به منظور دریافت مجوز، پروانه شغلی یا واگذاری مسئولیت‌های خاص) مورد نیاز  استارتاپ باشد، نهایت مساعی خود، جهت حصول مورد را بکار بندد.
3-9 طرفین متعهدند به پلان کسب و کار استارتاپ پای‌بند بوده و نسبت به انجام کلیه اقدامات و تدابیر لازم جهت حصول اهداف تعیین‌شده اقدام نمایند.
ماده 4- تعهدات عمومی طرفین
1-4  طرفین تعهد می‌نمایند در طول مدت قرارداد اصالتا یا نیابتا از انجام هرگونه عملی که به نحوی از انحاء بطور مستقیم و یا غیرمستقیم، تحت هر عنوان اعم از مشاوره یا ارائه خدمت و مانند آن که مستلزم رقابت با استارتاپ باشد اعم از اینکه به منافع استارتاپ لطمه وارد نماید یا از انتفاع تجاری بیشتر استارتاپ ممانعت به عمل آورد یا خیر، خودداری نمایند و تمام توان کاری خود را به منافع و مصالح استارتاپ معطوف نمایند. همچنین طرفین متعهد می‌گردند هرگونه فعالیتی را که بر شهرت تجاری استارتاپ یا نحوه کار آن و یا بر برنامه زمان‌بندی کار دیگر مدیران یا کارکنان و مانند آن تاثیر بگذارد را با اطلاع و توافق استارتاپ انجام دهند. تخلف از تعهد مندرج در این بند مستلزم پرداخت خسارت وارده به استارتاپ می­باشد.
2-4 طرفین تعهد می‌نمایند ضمن رعایت کلیه قوانین و مقررات و نیز ضوابط اختصاصی استارتاپ، خدمات موضوع قرارداد را در نهایت دقت، کوشش، امانت و با رعایت موازین حرفه­ای در بهترین سطح کیفیت انجام دهند و تمامی وسایل، مدارک، اسناد و موضوعات مربوط به استارتاپ، از جمله روش‌های کاری، کیفیت تولید محصولات و خدمات، مشتریان و طرفین قرارداد استارتاپ، نوع، شکل و ماهیت اسناد، مدارک، سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده استارتاپ را که به اقتضاء و ضرورت ایفای تعهدات و در راستای آن در اختیار دارند یا راسا یا توسط مقام مافوق و یا غیر آن و ضمن کار به آنها دسترسی پیدا میکنند محرمانه تلقی و از افشای آن و نیز هرگونه بهره‌برداری از آنها در جهت منافع خویش و اشخاص ثالث (حتی پس از اتمام قرارداد) خودداری نمایند.
3-4 طرفین مالکیت انحصاری و کامل استارتاپ را نسبت به تمامی اموال و دارایی‌های فکری که موجود می‌باشند و یا در آینده و در فرآیند کار به دست می‌آیند تصدیق نموده و خواهند نمود. اموال و دارایی‌های فکری موضوع این بند اعم از ابتکارات و اختراعات، فرآیندها، نرم­افزار، مدل‌های تجاری، اکتشافات، یا آثار (خواه قابلیت ثبت و حمایت به عنوان حق اختراع، علامت تجاری یا اثر فکری (کپی رایت) را داشته باشند یا خیر)، دانش فنی و امثال آن که تماماً یا جزئاً، مستقلا یا مشترکاً، با دیگران در زمان ارائه خدمت یا در نتیجه ارائه خدمت یا در رابطه با خدمات ارائه‌شده در آن مشارکت داشته‌اند، در مالکیت استارتاپ می‌باشد. درصورتی که هر کدام از طرفین مرتکب اقدامی گردد که حقوق استارتاپ نسبت به این دسته از اموال و دارایی‌ها تضییع گردد، ملتزم به پرداخت خسارت متعلقه خواهد بود.
4-4 طرفین متعهد می‌گردند از طرح مسائل مربوط به استارتاپ با سایر افراد داخل و یا خارج از آن به غیر از افرادی که دارای صلاحیت قانونی می‌باشند، اکیدا خودداری نمایند.
4-5 عدم اشتغال به هر کار دیگری که به هر نحو بصورت مستقیم یا غیرمستقیم مخل انجام وظایف اصلی طرفین در استارتاپ باشد یا به نحوی از انحاء تمام یا بخش عمده­ای از نیرو و توان آنان را به خود اختصاص دهد.
4-6 بهکارگیری هر آنچه لازم است در رسیدن به کلیه اهداف تعیین شده خرد و کلان استارتاپ مندرج در پلان کسب و کار؛
7-4 تعهدات مندرج در این قرارداد، تعهدات تجاری بوده و دارای آثار و تابع قوانین و مقررات لازم‌الاتباع این دسته از تعهدات می‌باشد و علاوه بر طرفین، استارتاپ نیز ذی‌نفع ثالث این تعهدات محسوب می‌گردد.
ماده 5- سایر ضوابط همکاری
1-5 طرفین اقرار می‌نمایند ممنوعیتی برای انعقاد این قرارداد از جمله به جهت اشتغال در دستگاه‌های دولتی و مانند آن ندارند؛ در غير اين صورت علاوه بر محفوظ بودن حق فسخ برای طرفین مقابل، شخصاً مسئول عواقب عمل خود خواهد بود.
2-5 در صورتی‌که هر کدام از طرفین بخواهند پس از پایان مدت 1 سال از تاریخ این قرارداد، به فعالیت خود در استارتاپ حسابگر خاتمه دهند باید تصمیم خود را کتبا و 3 ماه قبل به استارتاپ اعلام نمایند و ظرف سه ماه کلیه اقدامات در دست اجرا، اطلاعات، اسناد، و کلیه دارایی‌ها (اعم از مشهود و نامشهود) و مدیریت امور را با کیفیت مطلوب مورد تأیید استارتاپ به فرد یا افراد تعیین شده تحویل دهند و تا 3 ماه بعد از خاتمه قرارداد برای پاسخگویی در خصوص کارهای تحویل شده در دسترس بوده و پاسخگو باشند.
ماده 6- ضمانت‌اجرای نقض تعهدات
1-6 مصادیق نقض تعهد:
1-1-6 طرفین متعهد و ملتزم هستند در هر مورد در مواعد مقرر و تعیین‌شده نسبت به ایفای تعهدات قانونی و قراردادی خود اقدام نمایند؛ درغیراینصورت اگر درنتیجه تاخیر در ایفای تعهدات، خسارتی به طرف مقابل وارد شود، طرف ناقض تعهد قراردادی ملتزم به جبران خسارات وارده به اطراف مقابل و استارتاپ است.
2-1-6 طرفین فعالیت مستمر در استارتاپ را در مدت 1 ساله از تاریخ انعقاد قرارداد ترک نمایند یا مهمل گذارند.
3-1-6 طرفین از عهده انجام وظايف محوله موضوع اين قرارداد بر نيايند.
4-1-6 تقصیر مداوم یا عمده طرفین در انجام خدمات و تکالیف خود به نحو صحیح در قبال استارتاپ.
5-1-6 طرفین عامداً یا با ارتکاب تقصیر عمده رفتاری نمایند که به صورت اساسی از نظر مالی یا امثال آن به ضرر استارتاپ باشد.
6-1-6 اقدام طرفین به ارتکاب جرایم متضمن فساد مالی یا اخلاقی نسبت به استارتاپ مانند خیانت در امانت در اموال استارتاپ، سرقت اموال استارتاپ، کلاهبرداری، افشای اطلاعات محرمانه استارتاپ با حکم قطعی دادگاه صالح
2-6 درصورت نقض تعهد هر کدام از موسسین، سایر موسسین یا استارتاپ می‌توانند نسبت به مطالبه خسارات وارده به خود اقدام نمایند. ناقض متعهد است مبلغ 50 میلیون تومان به عنوان وجه التزام نقض تعهدات قراردادی به زیان‌دیده از نقض بپردازد.
ماده 7- اقاماتگاه طرفین
اقامتگاه طرفین به شرح مندرج در صدر این قرارداد می‌باشد. طرفین متعهد هستند هرگونه تغییر در این نشانی را به اطلاع طرف مقابل و استارتاپ برسانند؛ در غیر این‌صورت تمام مراسلات و مکاتبات به نشانی مذکور ابلاغ‌شده تلقی خواهد شد.
ماده 8- انحلال قرارداد
قرارداد حاضر، عقدی لازم‌ بوده و برای طرفین و قائم‌مقام آنها معتبر و لازم‌الاتباع می‌باشد و تا پایان مدت قابل فسخ نیست. طرفین حق فسخ این قرارداد را از خود سلب و ساقط نمودند.
ماده 9- حل اختلاف
9-1 کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا بصورت دوستانه میان طرفین حل و فصل می گردد. درصورتی که ظرف مهلت دو هفته از تاریخ ابلاغ درخواست حل و فصل دوستانه اختلاف توسط متقاضی، این اختلافات برطرف نگردد، رسیدگی به اختلاف در صلاحیت محاکم قضایی خواهد بود.
9-2 درخواست صدور دستور موقت از مراجع قضایی از فرآیند حل و فصل دوستانه اختلافات مذکور در فوق مستثنی است.
ماده 10- نسخه‌های قرارداد
این قرارداد در 10 ماده و دو نسخه که هر یک حکم واحد را دارند تنظیم گشته و در اختیار هر کدام از طرفین قرار می‌گیرد.
 
امضاء
طرف اول: فاطمه افخمی عقدا                                                                             
 
امضاء
طرف دوم:مهلا اقایی پور   
امضاء

طرف:مریم السادات حسینی یکتا 
                                                                                                                                                                                 
 

نمودار usecase
تقسیم وظایف در اپلیکیشن نرم افزار آپ

(آقای شهراد رضائی طهرانی): 

مالک محصول:
ارتباط دهنده تیم توسعه و مشتری می باشد. مالک محصول بر خلاف نام شبهه برانگیز آن پیمان کار یا تهیه کننده پروژه نیست. بلکه پلی است ارتباطی میان همه اعضای درگیر در پروژه. اسکرام یک متدولوژی مبتنی بر روابط است و همخوان با ارزش اول از بیانیه چابک (Agile) به روابط بین فردی بیش از مستندات بها داده می شود. اما همان طور که گفته شد پیاده سازی چنین روابطی بین اعضای تیم توسعه و مشتریان کار چندان ساده ای نیست.


مدیر پروژه sysadmin , اسکرام مستر(فاطمه افخمی ):

شخصی که مسئول نصب و راه اندازی و نگهداری سیستم یا سرور میباشد در حقیقت ادمین سیستم (یا System Administrator) نامیده میشود. ادمین های سیستم ممکن است عضوی از دپارتمان IT (مخفف Information Technologhy) باشد. اکثر مباحث مطرح شده در زیر برای ادمین های سیستم ویندوز و شبکه هم صدق میکند.

قرارداد تعهد به رعایت محرمانگی (NDA)
مقدمه
این قرارداد در راستای ماده 10 قانون مدنی به منظور تشریح تعهد به رازداری و رعایت محرمانگی در تاریخ 31/03/1399 میان طرفین زیر در شهر یزد منعقد و اجرایی گشت.
ماده 1- طرفین قرارداد
این قرارداد میان:
الف) شرکت نرم افزار آپ (سهامی خاص) به شماره ثبت 444 و شناسه ملی 4444444444 به نشانی یزد به نشانی ایمیل ChangeAccount@asanpardakht.ir و به مدیریتفا به نشانی ایمیلfatemeafkhami493@gmail.com (عضو هیات مدیره)؛ که از این پس متعهد خوانده می‌شود؛ و  
ب) آقای  شهراد رضایی طهرانی فرزند ................... به شماره ملی 4420000000 به نشانی یزد و با نشانی ایمیل shahradrezaei3@gmail.com که تضمین می‌کند مالک اطلاعات محرمانه موضوع این قرارداد است و یا از طرف مالک در این راستا اختیار کامل دارد و از این پس مالک اطلاعات نامیده می‌شود.  
هر کدام از طرفین از این پس جمعا طرفین خوانده می‌شوند. درصورتی که مالک اطلاعات از اختیارات ذکر شده در این بند برخوردار نباشد، ضامن جبران کلیه خسارات وارده به ذی نفع است و متعهد در این زمینه مسئولیتی نخواهد داشت.
 
ماده 2- مفهوم محرمانگی
اطلاعات محرمانه در این قرارداد به اطلاعاتی بازمی‌گردد که ارزش تجاری دارد که عبارتند از (1) اطلاعات فنی شامل حق اختراع، حقوق کپی‌رایت، دانش فنی، برنامه‌های نرم‌افزار، اسناد منابع نرم‌افزار است و (2) اطلاعات غیرفنی مرتبط با محصولات طرفین شامل طرح‌ها‌ و استراتژی‌های کسب و کار، امور مالی، داده‌ها و اطلاعات مالی و حسابداری، برنامه‌های بازاریابی، طرح‌ تجاری که برای طرفین اختصاصی و محرمانه است.
ماده 3- تعهدات ناظر به عدم افشاء و عدم استفاده
طرفین تمام اطلاعات محرمانه یکدیگر را حفظ خواهند نمود و آنها را افشا و منتشر نمی‌کنند و از این دسته از اطلاعات بهره‌برداری و استفاده نمی‌نمایند. طرفین تمام اطلاعات محرمانه یکدیگر را به یک‌ اندازه محرمانه تلقی خواهند نمود و مانند اطلاعات محرمانه خود از این‌گونه اطلاعات محافظت می‌نمایند و در این زمینه طرفین حداقل تمام اقدامات متعارفی که برای حفظ اطلاعات محرمانه خود بکار می‌بندند، اتخاذ می‌نمایند. طرفین تعهد می‌نمایند که تنها اطلاعات محرمانه را برای آن دسته از کارکنان خود افشا ‌نمایند که لازم است از چنین اطلاعاتی مطلع گردند.
ماده 4- شمول قرارداد
این قرارداد تمام مکاتبات و ارتباطات میان طرفین را دربرمی‌گیرد. طرفین علم دارند که تعهدات آنان مندرج در ماده 3، تا پایان هرگونه ارتباطی میان طرفین معتبر و لازم‌الاتباع است. طرفین ملتزم هستند در خاتمه ارتباط و همکاری، فورا بدون اینکه روگرفت هیچ‌کدام از اسناد و مدارک را نزد خود نگهداری نمایند، تمام اسناد، مدارک و لوازم متعلق به طرف دیگر که نزد آنها قرار دارد، به وی بازگردانند.
ماده 5- قانون حاکم
این قرارداد در تمام ابعاد و جوانب، مشمول قوانین و مقررات لازم‌الاتباع و لازم‌الاجرا در جمهوری اسلامی ایران است. هنگام تفسیر، نسخه فارسی ملاک است.
ماده 6- حل و فصل اختلافات
کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن به مرکز داوری اتاق ایران ارجاع می‌گردد که مطابق با قانون اساسنامه و آئین داوری آن مرکز با رأی یک نفر داور بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.   
نظر به مراتب فوق، طرفین این قرارداد را از تاریخ مندرج بر آن لازم‌الاتباع و اجرایی نمودند. صفحه امضا در انتها آمده است.
امضا مالک:
 آقای شهراد رضایی
امضا متعهد:

فاطمه افخمی

لجستیک بازار
توزیع فیزیکی از کارخانه شروع می شود ، یعنی جایی که مدیران ، انبار ها و متصدیان حمل و نقل را انتخاب می کنند تا محصولات را به مقصد های نهایی ، در زمان مناسب و با کمترین هزینه تحویل دهند. توزیع فیزیکی به یک مفهوم وسیع تر با نام مدیریت زنجیره عرضه تبدیل شده است. مدیریت زنجیره عرضه ، قبل از توزیع فیزیکی شروع می شود و تدارکات ورودی ها ( مواد خام ، قطعات و تجهیزات ) ؛ تبدیل آنها به محصول نهایی ؛ و حمل محصولات به مقصد نهایی را شامل می شود. رویکرد زنجیره عرضه می تواند در شناسایی عرضه کنندگان و توزیع کنندگان برتر و ارتقاء بهره وری به شرکت ها کمک کند که در نهایت ، باعث کاهش هزینه های شرکت می شود.
لجستیک بازار یعنی برنامه ریزی زیر ساخت ها برای برآورده سازی تقاضا ، و سپس اجرا و کنترل جریان فیزیکی مواد و کالا های نهایی از مکان های مبداء به مکان های استفاده ، با هدف ارضای نیاز های مشتری در ازای سود.
سیستم های لجستیک یکپارچه
وظیفه لجستیک بازار ، نیاز به سیستم های لجستیک یکپارچه را ایجاب می کند که شامل مدیریت مواد ، سیستم های جریان مواد و توزیع فیزیکی می شود که به وسیله فناوری اطلاعات پشتیبانی می شوند. عرضه کنندگان شخص ثالث مثل فدکس لجستیک سرویسز یا رایدر اینتگریتد لجستیک اغلب در طراحی با مدیریت این سیستم ها مشارکت می کنند.
به عنوان مثال ، شرکت ولوو با همکاری شرکت فدکس یک انبار در ممفیس با مجوعه کاملی از لوازم یدکی کامیون ایجاد کرده است. فروشنده ای که نیاز فوری به یک قطعه داشته باشد با یک شماره تلفن رایگان با شرکت فدکس تماس می گیرد ؛ این شرکت ، آن قطعه را همان روز به فرودگاه ، مغازه فروشنده یا تعمیرگاه ارسال می کند.
شروع لجستیک بازار
لجستیک بازار ، فعالیت های مختلفی را به هم مرتبط می کند ، شروع لجستیک بازار با پیش بینی فروش است که به شرکت کمک می کند تا توزیع ، تولید و سطوح موجودی را برنامه ریزی کند. سپس ، برنامه های تولید ، موادی که واحد خرید باید سفارش دهد را تعیین می کنند. این مواد از طریق یک سیستم حمل و نقل داخلی ارسال می شوند ، وارد بخش مربوطه می شوند ، در انبار مواد خام ذخیره و بعد ها به کالا های ساخته شده تبدیل می شوند. موجودی کالا های ساخته شده ارتباط میان سفارش های مشتری و فعالیت های تولید را برقرار می کند. سفارش های مشتری سطح موجودی کالا های ساخته شده را کاهش و فعالیت تولید آن را افزایش می دهد. کالا های ساخته شده از خط مونتاژ حرکت می کنند و مراحل بسته بندی، ذخیره سازی داخل کارخانه ، پردازش اتاق حمل ، حمل به خارج از شرکت ، ذخیره سازی بیرون کارخانه ، تحویل و ارائه خدمات به مشتری را پشت سر می گذارند.
هزینه لجستیک بازار
یکی از نگرانی های مدیران ، هزینه کل لجستیک بازار است که می تواند ۳۰ تا ۴۰ درصد هزینه محصول را شامل شود. تنها در صنعت بقالی می توان هزینه های عملیاتی سالانه را تا ۱۰% کاهش داد یا از طریق اصلاح لجستیک بازار ، ۳۰ میلیارد دلار صرفه جویی کرد. یک جعبه معمولی غلات صبحانه ، یک مسیر پر پیچ و خم ۱۰۴ روزه از واسطه ها تا رسیدن به سوپر مارکت را طی می کند. جای تعجب ندارد که متخصصین ، لجستیک بازار را ” آخرین جبهه صرفه جویی در هزینه ها ” می دانند. هزینه های لجستیک کمتر ، منجر به قیمت های پایین تر ، حاشیه سود بالا تر یا هر دو می شوند. اگر چه لجستیک بازار می تواند پر هزینه باشد ، ولی یک برنامه ی خوب تدوین شده ، حکم یک ابزار بازاریابی قدرتمند را دارد که باعث جذب مشتریان بیشتر و افزایش سود از طریق خدمات بهتر ، زمان گردش سریع تر با قیمت های کمتر می شود.
 

مواد مورد نیار پروژه
تعاریف
ماده ۱-  اصطلاحات و واژه‌هایی که در این دستورالعمل به کار رفته‌اند دارای معانی زیر هستند. معانی سایر اصطلاحات و واژه‌های تعریف نشده، حسب مورد مطابق تعاریف مندرج در ماده یک قانون بازار اوراق بهادار ایران مصوب آذرماه ۸۴ مجلس و قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به‌منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 مصوب آذر سال ۸۸ مجلس هستند:
۱- سازمان: منظور سازمان بورس اوراق بهادار است.
۲- فرابورس ایران: منظور شرکت فرابورس ایران است.
۳- قوانین و مقررات: منظور کلیه مقررات مرتبط با تأمین مالی جمعی است که توسط مراجع ذی‌صلاح وضع می‌شوند.
۴- عامل یا عامل تأمین مالی جمعی: یکی از نهاد مالی دارای مجوز از سازمان بورس یا شخصی حقوقی است که پس از عقد قرارداد همکاری با نهادهای مالی داری مجوز و اخذ مجوز فعالیت تأمین مالی جمعی، با تأیید کارگروه ارزیابی فرابورس، طبق مقررات این دستورالعمل برای تأمین منابع موردنیاز پروژه‌های مختلف به‌صورت برخط اقدام می‌کند.
۵- سکو یا وبگاه عامل: وبگاهی است که نشانی آن به‌عنوان وبگاه عامل تأمین مالی جمعی مشخص‌ شده و اطلاعات لازم بر اساس مفاد این دستورالعمل در آن منتشر می‌شود.
۶- متقاضی: منظور متقاضی تأمین منابع مالی است که به عامل مراجعه می‌کند.
۷- درخواست/طرح/پروژه: منظور فعالیتی است که متقاضی برای انجام آن اقدام به تأمین منابع می‌کند.
۸- طرح باز: طرحی که در حال تأمین وجوه بوده یا تکمیل شده ولی هنوز مبالغ جمع‌آوری شده تحویل متقاضی نشده است.
۹- تأمین‌کننده: منظور شخص حقیقی و حقوقی تأمین‌کننده منابع‌ موردنیاز متقاضی است.
۱۰- فراخوان تأمین: منظور انتشار درخواست متقاضی،پس از بررسی و تأیید، در وبگاه عامل برای معرفی به تأمین‌کنندگان است.
۱۱- گواهی شراکت: ورقۀ بهادار الکترونیکی معاف از ثبتی است که در مدل مشارکت تأمین مالی جمعی قابل پیگیری است و باید توسط عامل برای‌ تأمین‌کنندگان در ازای هر کدام از مشارکت‌های آنها صادر شود. حداقل اطلاعات مربوط به تأمین‌کننده، میزان مشارکت، پروژه مشارکت شده و قیمت باید در این گواهی مشخص باشند.
۱۲- رسید حمایت: رسید قابل‌پیگیری در مدل اهدا و پاداش است، که باید توسط عامل برای‌ تأمین‌کنندگان در ازای هر کدام از حمایت‌های آن‌ها صادر شود. حداقل اطلاعات مربوط به تأمین‌کننده، میزان حمایت، پروژه حمایت ‌شده و پاداش یا مابه‌ازای تعیین ‌شده باید در این رسید مشخص باشند.
۱۳- ناظر فنی/مالی: شخص حقیقی یا حقوقی مورد تأیید فرابورس است که حسب درخواست عامل یا کارگروه ارزیابی نسبت به ارزیابی اولیه یا نظارت بر حسن اجرای پروژه تعریف ‌شده توسط متقاضی تأمین مالی جمعی اقدام می‌کند.
۱۴- شخص وابسته: شخص وابسته به هر شخص حقیقی یا حقوقی به شرح زیر است: الف- شخص وابسته به هر شخص حقیقی عبارت است از همسر و اقرباء نسبی درجۀ اول از طبقۀ اول آن شخص و هر شخص حقوقی که تحت نفوذ قابل‌ملاحظه، کنترل یا کنترل مشترک شخص حقیقی موردنظر باشد و ب- شخص وابسته به هر شخص حقوقی عبارت است از شخص وابسته به واحد تجاری که در استانداردهای حسابداری ملی تعریف ‌شده‌ است.
۱۵- کارگروه ارزیابی: به‌منظور بررسی شرایط اعطای مجوز فعالیت به متقاضیان عاملیت تأمین مالی جمعی، مطابق این دستورالعمل تشکیل می‌شود.
۱۶- دبیرخانه: دبیرخانه کارگروه ارزیابی در فرابورس مستقر بوده و امور مربوطه از قبیل دریافت درخواست‌های متقاضیان، تشکیل و بررسی پرونده‌ها، تعیین وقت جلسه، دعوت از تمامی اعضاء، تشکیل جلسات، تنظیم صورتجلسه‌ها و سایر امور محوله توسط کارگروه ارزیابی را انجام می‌دهد.
2- کلیات
ماده ۲-  انواع مدل‌های تأمین مالی جمعی عبارت است از:
الف- مدل مبتنی بر اهدا، که برای پروژه‌های خیریه، اجتماعی، بشردوستانه و غیرانتفاعی کاربرد دارد؛ 
ب- مدل مبتنی بر پاداش، که در آن تأمین‌کننده در قبال حمایت خود پاداشی را دریافت می‌کند. این پاداش ممکن است مادی یا معنوی بوده و ارزش آن با حمایت انجام‌ شده برابر باشد یا نباشد؛ 
ج- مدل مبتنی بر مشارکت، که در آن معمولاً بودجه موردنیاز توسعه یک کسب‌وکار نوپا یا درحال‌توسعه تأمین ‌شده و تأمین‌کننده منابع نقش مشارکت‌کننده پروژه را داشته و در سود و زیان پروژه شریک است.
ماده ۳- عامل موظف است برای انجام تأمین مالی جمعی، نسبت به اخذ موافقت اصولی از سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام کند. 
تبصره ۱- شرکت‌های دارای سکو یا وبگاه تأمین مالی جمعی یا اشخاص حقوقی که قصد عاملیت دارند، می‌توانند ضمن عقد قرارداد عاملیت با یکی از نهادهای مالی دارای موافقت اصولی تأمین مالی جمعی از سازمان، به‌عنوان نمایندۀ نهاد مالی اقدام به تأمین مالی جمعی کنند. 
تبصره ۲- معاونت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس ظرف مدت حداکثر ۲ ماه پس از تصویب این دستورالعمل، ضوابط اعطای موافقت اصولی به نهادهای مالی جهت اجرای تأمین مالی جمعی و معرفی آن‌ها به کارگروه ارزیابی شرکت فرابورس را به هیئت‌مدیرۀ سازمان ارائه خواهد کرد.
تبصره ۳- سکوهای موجود تأمین مالی جمعی حداکثر شش ماه پس از تصویب این دستورالعمل فرصت انعقاد قرارداد با یکی از نهادهای مالی موجود و اخذ موافقت اصولی از سازمان بورس را دارند و پس ‌از آن وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به مسدودسازی تمامی سکوهایی که در فهرست سکوهای اعلامی شرکت فرابورس نیستند خواهد کرد.
ماده ۴- موضوع فعالیت عامل عبارت است از فراهم کردن شرایط لازم برای تأمین منابع مالی متقاضیان تأمین مالی جمعی، به‌طور مستقیم برای انجام پروژه‌های تعریف ‌شده از سمت آن‌ها، در قالب مدل‌های مختلف مبتنی بر اهدا، مبتنی بر پاداش، مبتنی بر مشارکت.
تبصره ۴-  فرابورس موظف است ظرف مدت یک سال از ابلاغ این دستورالعمل، رویه‌ای برای تسهیل جمع‌آوری سرمایه‌های غیر نقدی در این شیوۀ تأمین منابع تدوین کرده و به تأیید سازمان برساند.
ماده ۵- حوزه جغرافیایی اجرای درخواست‌های متقاضیان در داخل بوده ولی جمع‌آوری وجوه موردنیاز پروژه‌ها از تأمین‌کنندگان خارج از ایران نیز بلامانع است.
ماده ۶- مراحل تأمین مالی جمعی در مدل‌های مبتنی بر اهدا و پاداش به شرح زیر است:
۱- ارزیابی اولیه متقاضی و پروژه توسط عامل به‌منظور مطابقت با شرایط ثبت‌نام مندرج در بخش شرایط و الزامات متقاضی؛
۲- عقد قرارداد با متقاضی و دریافت مستندات و اطلاعات وی مطابق با مفاد این دستورالعمل توسط عامل؛
۳- اعلام عمومی پروژه در وبگاه توسط عامل؛
۴- آغاز تأمین مالی جمعی.
ماده ۷- مدل مبتنی بر مشارکت مختص متقاضیان حقوقی بوده و مراحل تأمین مالی در این مدل به شرح زیر است:
۱- ارزیابی اولیه متقاضی و پروژه توسط عامل به‌منظور مطابقت با شرایط ثبت‌نام مندرج در بخش شرایط و الزامات متقاضی؛
۲- عقد قرارداد با متقاضی و دریافت مستندات و اطلاعات وی مطابق با مفاد این دستورالعمل توسط عامل؛
۳- ارزیابی پروژه و صورت‌های مالی متقاضی توسط عامل یا توسط ناظر فنی/مالی، حسب تشخیص عامل؛
۴- ارائه مدل کسب‌وکار توسط متقاضی و تعهدنامه پایبندی به آن؛
۵- اعلام عمومی پروژه در وبگاه توسط عامل؛
۶- آماده‌سازی و انتشار فراخوان تأمین در مدل مبتنی بر مشارکت توسط عامل، که می‌باید شامل اطلاعات زیر باشد:
الف- شناسه ملی شخص حقوقی و رزومه مؤسسین یا مدیران، هیئت‌مدیره و مشخصات شرکای بالای ۲۰ درصد؛
ب- مقدار، شیوه و زمان‌بندی جمع‌آوری وجوه و ارائه گواهی شراکت؛
ج- نحوه تقسیم سود؛
د- سازوکار تسویه تأمین‌کنندگان پس از طی دوره مشخص.
۷- آغاز تأمین مالی جمعی؛
تبصره ۵- تأمین‌کنندگان یک پروژه موفق، امکان انصراف از مشارکت را طی ۶ روز کاری خواهند داشت. امکان تمدید یک هفته‌ای برای پروژه جهت جبران وجوه انصرافی وجود دارد. به تأمین‌کنندگان جدید امکان انصراف داده نخواهد شد و این موضوع باید توسط عامل به‌صراحت به اطلاع تأمین‌کنندگان برسد.
تبصره ۶- تأمین‌کنندگان حقوقی در صورت انصراف، فقط می‌توانند تا سقف 50 درصد مشارکت را از پروژه خارج کنند.
تبصره ۷- امکان انتقال گواهی شراکت به غیر در سکوی عامل، توسط رویه‌ای که به تصویب فرابورس خواهد رسید، انجام می‌پذیرد.
تبصره ۸- در این مدل، متقاضی، بنا به نوع قرارداد، متعهد می‌شود ظرف بازه زمانی مشخصی نسبت به بازخرید گواهی شراکت با سود علی‌الحساب، یا عرضه عمومی سهام در بازار کوچک و متوسط فرابورس یا یکی از بازارهای رسمی بورس‌ها و انتقال قطعی سهام به تأمین‌کنندگان اقدام کند. بازه زمانی موردنظر متقاضی می‌باید در هنگام تعریف پروژه به اطلاع تأمین‌کنندگان برسد.
ماده ۸- حداکثر مقدار قابل تأمین از طریق تأمین مالی جمعی برای هر پروژه ۵ میلیارد ریال است. این مبلغ به‌طور سالانه توسط کارگروه ارزیابی مورد بازنگری قرار می‌گیرد.
ماده ۹- حداکثر میزان سرمایه‌گذاری هر شخص حقیقی و حقوقی در هر مدل به تفکیک به‌طور سالانه توسط کارگروه ارزیابی تعیین می‌شود.
ماده ۱۰-  حداکثر مقدار پذیرش مجموع طرح‌های باز نزد عامل در هر زمان، نمی‌تواند بیشتر از ۵۰ میلیارد ریال باشد. این مبلغ به‌طور سالانه توسط کارگروه ارزیابی مورد بازنگری قرار می‌گیرد.
ماده ۱۱-  تمامی ورود و خروج منابع مالی ‌باید از طریق درگاه‌های پرداخت معتبر داخلی (شامل بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی دارای مجوز از بانک مرکزی) انجام شود.
ماده ۱۲-  ارائه رسید حمایت یا گواهی شراکت توسط عامل به تأمین‌کننده الزامی است.
ماده ۱۳-  در مدل مشارکت، تأمین بیشتر از ۱۰۰ درصد مبلغ منتشر شده در طرح کسب‌وکار امکان‌پذیر نیست.
3- رویه صدور مجوز فعالیت
ماده ۱۴-  عامل پس از اخذ موافقت اصولی از سازمان، درخواست خود را به همراه مستندات زیر به دبیرخانه کارگروه ارزیابی ارائه می‌دهد:
۱- مدارک ثبتی شخصیت حقوقی متقاضی نزد اداره کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری؛
۲- کاربرگ درخواست دریافت موافقت اصولی با تعیین مدل یا مدل‌های موردتقاضا؛
۳- ارائه رزومه اعضای هیئت‌مدیره و مدیرعامل در قالب کاربرگ‌های موردنظر؛
۴- ارائه اطلاعات، مدل عملکرد و حوزه فعالیت در قالب مدل کسب‌وکار؛
۵- قرارداد عاملیت با نهادهای مالی موجود (درصورتی‌که نهاد مالی مستقیماً اقدام به عاملیت نکند).
۶- معرفی حسابرس معتمد نهاد مالی و مشاور حقوقی؛
۷- ارائه اطلاعات حساب بانکی رسمی عامل؛
۸- نمونه قراردادهای مربوط به مدل‌های مختلف؛
۹- سایر مدارک به تشخیص کارگروه ارزیابی.
تبصره ۹- هر نهاد مالی می‌تواند حداکثر با ۵ عامل به‌منظور انجام فعالیت تأمین مالی جمعی قرارداد منعقد کند.
ماده ۱۵-  کارگروه ارزیابی دارای 5 عضو و یک دبیر به شرح زیر است:
۱- یک نفر به نمایندگی از رئیس سازمان، به‌عنوان رئیس کارگروه؛
۲- یک نفر به نمایندگی از هیئت‌مدیره فرابورس؛
۳- یک نفر به نمایندگی از مدیرعامل فرابورس؛
۴- دو کارشناس در حوزه فعالیت تأمین مالی جمعی، با پیشنهاد فرابورس ایران و تأیید رئیس سازمان؛
۵- یکی از مدیران فرابورس ایران به‌عنوان دبیر کارگروه و بدون حق رأی.
تبصره ۱۰- کارگروه ارزیابی می‌تواند در صورت لزوم، علاوه بر اعضای اصلی، از کارشناسان آشنا به حوزه و همچنین نمایندگان متقاضیان (بدون حق رأی) برای حضور در جلسه دعوت به عمل آورد.
ماده ۱۶-  جلسات کارگروه ارزیابی با حضور تمامی اعضا تشکیل‌ شده و تصمیمات آن با رأی موافق حداقل سه عضو که الزاماً یکی از آن‌ها نماینده سازمان است، معتبر است.
ماده ۱۷-  پس از دریافت مستندات و تشکیل پرونده توسط دبیرخانه کارگروه برای هر یک از متقاضیان عاملیت، این دبیرخانه گزارش خود در خصوص پرونده عامل را ظرف مدت حداکثر دو هفته کاری به کارگروه ارزیابی ارسال می‌کند.
تبصره ۱۱-  چارچوب گزارش مزبور، به پیشنهاد دبیرخانه و با تصویب کارگروه ارزیابی تعیین می‌شود.
ماده ۱۸-  عامل ملزم است حداکثر ظرف شش ماه پس از دریافت موافقت اصولی از سازمان، ‌ سکوی تأمین مالی جمعی خود را با رعایت الزامات اجرایی ذکر شده در این دستورالعمل راه‌اندازی کرده، فعالیت‌های زیر را انجام داده و مستندات مربوطه را جهت دریافت مجوز فعالیت به کارگروه ارزیابی ارائه دهد:
۱- اعلام نشانی سکوی راه‌اندازی شده؛
۲- معرفی حساب بانکی رسمی مرتبط با فعالیت‌های عامل؛
۳- برآورده‌سازی الزامات فعالیت در فضای مجازی، مطابق قوانین جاری(نظیر دریافت مجوزها و نمادهای مشخص از مراکز تعیین‌ شده توسط مراجع قانونی)؛
۴- فراهم کردن زیرساخت نرم‌افزاری مربوط به فعالیت عامل و اتصال آن به سامانه فرابورس؛
۵- سایر موارد اعلامی به تشخیص کارگروه ارزیابی.
ماده ۱۹- کارگروه ارزیابی حداکثر ظرف مدت سه هفته از زمان دریافت گزارش دبیرخانه، تشکیل جلسه داده و نتیجه بررسی را در خصوص اعطای مجوز فعالیت در مدل موردتقاضا به عامل و سازمان اعلام می‌کند.
ماده ۲۰- در صورت طی کردن فرایندهای ذکر شده در این دستورالعمل، مجوز فعالیت عامل توسط کارگروه صادر می‌شود.
ماده ۲۱- پس از صدور مجوز فعالیت، عامل می‌تواند با ارائه مدارک و مستندات لازم جهت فعالیت در دیگر مدل‌ها، تقاضای فعالیت در این مدل‌ها را با رعایت تشریفات و ترتیبات این دستورالعمل به کارگروه ارزیابی ارائه دهد.
ماده ۲۲- فرابورس موظف است حداکثر ظرف ۲ ماه پس از تصویب این دستورالعمل، سامانه جامع تأمین مالی جمعی را به‌منظور انجام وظایف محوله این دستورالعمل راه‌اندازی کند.
4-شرایط و الزامات ارکان
۴-۱- شرایط و الزامات عامل
ماده ۲۳- تمامی فعالیت‌های تأمین مالی جمعی باید به‌صورت برخط و از طریق سکوی رسمی عامل که به‌صورت کتبی به اطلاع و تأیید فرابورس رسیده باشد، انجام شود.
تبصره ۱۲- تأمین مالی جمعی برای یک پروژه مشخص نباید به‌صورت هم‌زمان توسط چند سکوی مختلف انجام شود.
ماده ۲۴-  پیش از اجرای هر پروژه تأمین مالی جمعی لازم است قراردادی رسمی ‌بین عامل و متقاضی منعقد ‌شود. در این قرارداد، تعهدات و حقوق دو طرف مشخص بوده و حداقل موارد زیر را در برمی‌گیرد:
۱- هزینه‌های ارائه خدمات؛
۲- شیوه پیشنهادی برای چگونگی مشارکت متقاضی و تأمین‌کنندگان؛
۳- تعهدات متقاضی شامل:
الف- ارائه مستندات، اطلاعات، شرایط و زمان‌بندی اجرای فعالیت هدف یا برنامه کسب‌وکار آن، بر حسب مدل تأمین مالی جمعی؛
ب- مدارک یا مجوزهای موردنیاز برای اجرای پروژه؛
ج- نحوه ارائه گزارش‌های دوره‌ای.
۴- مشخص شدن جریمه‌های عدم انجام کار با کیفیت تعهد شده در مدل‌های مختلف یا تأخیر در تحویل کالا در مدل مبتنی بر پاداش؛
۵- دوره قرارداد و شروط احتمالی اتمام پیش از موعد آن یا افزایش زمان آن؛
۶- انتخاب ناظر فنی/مالی جهت ارزیابی اولیه و بررسی پیشرفت کار (در صورت لزوم، به تشخیص عامل)؛
۷- سایر موارد اعلامی به تشخیص کارگروه ارزیابی.
تبصره ۱۳-  در مدل مشارکت، انعقاد قرارداد بین تأمین‌کنندگان و یک نهاد مالی به نمایندگی جهت سهامداری در شرکت متقاضی امکانپذیر است. نمونه قرارداد بین تأمین‌کنندگان و نهاد مالی حداکثر تا 6 ماه پس از تصویب این دستورالعمل توسط سازمان تهیه و اعلام می‌شود. این قرارداد حداقل شامل میزان و محل سهام واگذار شده به نهاد مالی جهت انجام امور نمایندگی، نحوه مدیریت سهام توسط نهاد مالی، حقوق سهامداران و نحوه حفاظت از آن‌ها از طریق روش‌هایی نظیر تشریح زمان‌بندی ارائه گزارش‌های مدیریتی و مالی دوره‌ای، نحوه اخذ آرای سهامداران در تصمیم‌گیری‌های کلیدی و … است.
ماده ۲۵-  عامل موظف است قبل از انعقاد قرارداد با متقاضی، حسن سابقه وی در پروژه‌های قبلی تأمین مالی جمعی و یا سایر زمینه‌های مرتبط را از طریق اطلاعات موجود در سامانه جامع تأمین مالی جمعی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.
تبصره ۱۴- کارگروه حق اعمال محدودیت و یا ممنوعیت در تعریف پروژه خاص و یا متقاضی خاص را دارد.
ماده ۲۶- تأمین مالی طرح‌های عامل مجار است اما عامل موظف است رابطۀ خود با طرح یا پروژه را به سرمایه‌گذاران افشا کند.
ماده ۲۷- عامل موظف است اطلاعات زیر را در خصوص درخواست‌های منتشر شده، در وبگاه خود در معرض نمایش عموم قرار دهد:
۱- اطلاعات کامل ثبتی/شناسنامه‌ای متقاضی؛
۲- اطلاعات پروژه پیشنهادی متقاضی (به انضمام تصویر، ویدیو و هر نوع مستند مرتبط)؛
۳- اعلام مدل تأمین مالی جمعی و تعهدات متقاضی؛
۴- میزان منابع مالی موردنیاز برای انجام پروژه و مبالغ جمع‌آوری‌شده؛
۵- زمان‌بندی و مراحل پرداخت وجوه جمع‌آوری‌شده توسط عامل به متقاضی تأمین مالی جمعی پس از موفقیت؛
۶- برنامه کسب‌وکار پروژه در مدل مبتنی بر مشارکت (در صورت لزوم در سایر مدل‌ها)؛
ماده ۲۸- به‌منظور احراز هویت متقاضیان، پرداخت وجوه جمع‌آوری‌شده به متقاضی، می‌باید منحصراً از طریق پرداخت به‌حساب بانکیِ با نام متقاضی یا نماینده قانونی وی صورت پذیرد.
تبصره ۱۵-  عامل موظف است برای هریک از طرح‌ها حساب تفصیلی برای ارائه گزارش داشته باشد.
ماده ۲۹- حساب بانکی رسمی عامل باید از نوع حساب واسط بین حساب‌های مبدأ (تأمین‌کنندگان) و حساب‌های مقصد (متقاضیان و عامل) باشد. عامل حق برداشت از این حساب یا واریز به حساب‌های دیگر ندارد.
تبصره ۱۶- عامل تنها می‌تواند دستور برگشت مبالغ واریزشده به حساب‌های مبدأ را صادر کرده یا دستور واریز قطعی تمام یا بخشی از مبالغ جمع‌آوری‌شده را به حساب‌های مقصد صادر کند.
تبصره ۱۷- تغییر این رویه منوط به تصویب کارگروه ارزیابی و تأیید سازمان است.
ماده ۳۰- در مدل مبتنی بر اهدا، برای تأمین مالی پروژه‌های مربوط به مؤسسات خیریه، عامل باید مجوز فعالیت مؤسسه خیریه و تاریخ اعتبار آن را بررسی کرده و اصالت و اعتبار مجوز مربوطه را هر دو سال یک‌بار از مرجع صدور آن استعلام کند. لازم به ذکر است که در اساسنامه مؤسسه خیریه اجازه جلب و جذب مشارکت‌های مردمی ‌باید وجود داشته باشد.
تبصره ۱۸- درصورتی‌که مجوز فعالیت مؤسسه خیریه برای منطقه جغرافیایی خاصی صادرشده باشد، تأمین وجوه از تأمین‌کنندگان سایر مناطق نیز مجاز است.
ماده ۳۱- عامل موظف است ضمن تهیۀ محتوای آموزشی در وبگاه خود برای تأمین‌کنندگان جهت کمک به آن‌ها در درک مخاطراتی مانند امکان زیان یا عدم نقدشوندگی، ترتیبی اتخاذ کند تا سرمایه‌گذاری پیش از مشاهدۀ محتوای آموزشی امکانپذیر نباشد.
ماده ۳۲- حسابرسی عامل بر عهدۀ حسابرس نهاد مالی بوده و باید در گزارش خود، به‌صورت تلفیقی، نسبت به تأمین مالی جمعی نیز اظهار نظر کند.
ماده ۳۳- عامل موظف است، چنانچه به‌صورت قراردادی با نهاد مالی در ارتباط است، گزارش عملکرد و صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده را به همراه اظهارنظر حسابرس، به فرابورس و عموم اطلاع دهد.
ماده ۳۴-  عامل مجاز است برای کاهش خطرپذیری تأمین مالی، منابع جمع‌آوری‌شده را به‌صورت مرحله‌ای و مطابق با برنامه ارائه‌شده به متقاضی ‌پرداخت کند.
ماده ۳۵- شیوه ترویج یا حمایت از پروژه‌ها باید به‌صورت دقیق در سکو اعلام شود و عامل ملزم به رعایت همیشگی آن است.
ماده ۳۶- عامل تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند مشارکت در یک پروژه خاص را به تأمین‌کنندگان توصیه کند.
ماده ۳۷- عامل موظف است شرایطی را فراهم کند تا هر تأمین‌کننده قبل از سرمایه‌گذاری بر روی هر طرح، به‌منظور اطمینان از ثبت طرح در وبگاه دارای مجوز، کد تأییدی را به‌صورت پیامکی و یا ایمیلی از سامانه فرابورس دریافت کند. عامل باید ارائۀ کد تأییدیه فرابورس را جهت آغاز فرایند سرمایه‌گذاری الزامی کند. 
ماده ۳۸- در صورت سرمایه‌گذاری مدیران، هیئت‌مدیره و اشخاص وابسته عامل یا متقاضی، مجموعاً مجازند حداکثر تا ۱۰ درصد کل مبلغ درخواستی متقاضی را، در پروژه‌های مدل‌های مبتنی بر مشارکت سرمایه‌گذاری کنند. مراتب ‌باید افشای عمومی شود.
ماده ۳۹- فعالیت متقاضی و پروژه موردتقاضا برای تأمین مالی جمعی ‌باید منطبق بر قوانین ایران بوده و احراز این امر بر عهده عامل است.
ماده ۴۰- عامل موظف است هر نوع اطلاعات مربوط به فعالیت‌های تأمین مالی جمعی خود را از طریق سامانه به اطلاع فرابورس برساند.  

۴-۲- شرایط و الزامات متقاضی
ماده ۴۱- دستگاه‌های اجرایی، مؤسسات و نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی (موضوع مواد ۳ و ۵ قانون خدمات کشوری) و همچنین نهادهای مالی و پولی، مجاز به تأمین منابع از طریق سکوهای تأمین مالی جمعی نیستند. اعطای مجوز عاملیت مطابق مقررات این دستورالعمل به اشخاص مذکور در این ماده بلامانع است.
ماده ۴۲- شرایط ثبت‌نام متقاضی در مدل‌های مبتنی بر مشارکت به شرح زیر است:
۱- دعاوی دارای اثر بااهمیت حقوقی/ کیفری له یا علیه اعضای هیئت‌مدیره و مدیرعامل/رئیس شرکت/مؤسسه متقاضی وجود نداشته باشد؛
۲- اعضای هیئت‌مدیره و مدیرعامل آن باید گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهند، که از زمان صدور آن بیش از 6 ماه نگذشته باشد.
۳- شرکت‌های پذیرفته‌شده یا ثبت‌شده در بورس و بازار اول، دوم و پایه فرابورس نمی‌توانند از طریق تأمین مالی جمعی اقدام به تأمین مالی کنند.
ماده ۴۳- کارگروه ارزیابی، به‌منظور کاهش ریسک، می‌تواند معیارهای دیگری برای متقاضی وضع کند که در این دستورالعمل ذکر نشده است. ‌
۴-۳- شرایط و الزامات تأمین‌کننده
ماده ۴۴- کارگروه ارزیابی موظف است حداکثر میزان مشارکت تأمین‌کنندگان حقیقی در پروژه‌ها را به‌صورت سالانه تعیین کرده و این میزان باید توسط عامل در هنگام ثبت‌نام و پیش از پرداخت وجوه به تأمین‌کنندگان اعلام شود.
تبصره ۱۹-  محدودیتی برای میزان مشارکت اشخاص حقوقی وجود ندارد.
تبصره ۲۰-  فرابورس موظف است تا 6 ماه پس از تصویب این دستورالعمل، سامانه‌ای حاوی اطلاعات میزان مشارکت افراد حقیقی تهیه و امکان پاسخگویی به استعلام الکترونیکی سکوها را فراهم آورد.
ماده ۴۵- تأمین‌کنندگان در مدل مشارکت باید دارای کد بورسی باشند.
تبصره ۲۱- تأمین‌کنندگان با آگاهی کامل از خطرپذیری پروژه‌ها و احتمال شکست، شرایط مالی تعریف‌شده توسط عامل را پذیرفته و در تأمین وجوه مشارکت می‌کنند و این موضوع به‌صورت برخط و از طریق اعلام موافقت با شرایط اعلامی، توسط عامل انجام ‌شده و در قبال آن رسید حمایت یا گواهی شراکت به تأمین‌کننده ارائه می‌شود.
۵- اختلالات بازار
ماده ۴۶- تأمین مالی جمعی پروژه‌هایی که طبق قوانین و مقررات ممنوع اعلام شده‌اند، غیرمجاز است و موجب تعلیق فعالیت عامل از طرف کارگروه خواهد شد. وزارت ارتباطات پس از مهلت اعلامی در تبصرۀ ۴ مادۀ ۳، با پایش دائمی، نسبت به مسدود کردن سکوهایی که در فهرست اعلامی شرکت فرابورس نیستند اقدام خواهد کرد. 
تبصره ۲۲- پس از اعلام عمومی تعلیق فعالیت از سوی فرابورس، هرگونه فعالیت عامل اعم از مالی، رسانه‌ای و تبلیغاتی پیگرد قانونی خواهد داشت.
ماده ۴۷- در صورت تخلف عامل از انجام وظایف، معاونت نظارت بر نهادهای مالی به‌صورت مستقیم یا با معرفی شرکت فرابورس، بر اساس دستورالعمل تخلفات انضباطی نهادهای مالی با عامل برخورد خواهد کرد. معاونت نظارت بر نهادهای مالی ظرف مدت یک ماه پس از تصویب این دستورالعمل، نسبت به تعیین ضمانت اجرایی این موضوع در دستورالعمل انضباطی اقدام خواهد کرد.
ماده ۴۸-  عامل موظف است در صورت مشاهده یا دریافت گزارش از هرگونه انحراف از برنامه کسب‌وکار در مدل مشارکت یا اهداف تعیین‌شده در سایر مدل‌ها و یا دریافت شکایتی از یک طرح باز از طریق مجاری قانونی، فوراً جمع‌آوری وجوه را به حالت تعلیق درآورده و ضمن اطلاع به فرابورس، ظرف مدت ۱۰ روز کاری اقدامات زیر را انجام دهد:
۱- اعلام به ناظر فنی (حسب مورد) جهت بررسی دقیق؛
۲- اعلام به مراجع ذیصلاح در صورت دریافت شکایت؛
۳- اعلام به فرابورس جهت دریافت تأییدیه راه‌اندازی مجدد جمع‌آوری وجوه، در صورت عدم احراز تخلف با اعلام ناظر فنی یا مراجع ذیصلاح.
ماده ۴۹- در صورت درخواست عامل برای خروج از فعالیت موضوع دستورالعمل و نداشتن درخواست‌های در حال اجرا یا تسویه‌حساب نشده، فرابورس موظف است، حداکثر در مدت ۱۰ روز کاری به این درخواست رسیدگی کند.
تبصره ۲۳- در صورت نداشتن درخواست در حال اجرا، عامل می‌تواند تسویه‌حساب پروژه‌هایی که پیش‌از این شروع‌شده  را به‌شرط پذیرش مسئولیت، به عامل دیگری که مورد تأیید فرابورس باشد، واگذار کرده و از فعالیت موضوع دستورالعمل خارج شود.
ماده ۵۰- در صورت توقف فعالیت تحت هر یک از شرایط فوق، شروع مجدد فعالیت نیازمند ارائه درخواست مجدد و انجام کلیه مراحل مذکور در این دستورالعمل با تأیید سازمان است.
ماده ۵۱-  به‌منظور نظارت بر حسن اجرای مفاد این دستورالعمل، فرابورس موظف است، از انواع ابزارهای نظارتی به تشخیص خود استفاده کند. در همین راستا، عامل موظف است در اجرای مفاد این بند همکاری لازم را با سازمان به عمل آورد.
(2020/06/19، 11:28 AM)فاطمه افخمی 2 نوشته است: [ -> ]به نام خدا
قرارداد داخلی اعضای استارتاپ نرم افزار اپ
شماره 44
مقدمه:
این قرارداد داخلی اعضای تیم استارتاپ (که از این پس قرارداد خوانده می‌شود) در تاریخ 30/03/1399 به منظور تشریح حقوق و تعهدات طرفین به شرح توافقات آتی منعقد و لازم‌الاجرا گشت:
ماده 1- طرفین قرارداد
الف) خانم  فرزند قاسم به شماره شناسنامه 4420835117 و شماره ملی 4420835117 به نشانی یزد و شماره تلفن ثابت 0358211349 و شماره تلفن همراه 09105530565 با نشانی ایمیل FATEMEAFKHAMI493A@gmail.com که از این پس طرف اول خوانده می‌شود.
ب) خانم مهلا آقایی پورفرزند احمدبه شماره شناسنامه 4420647698 و شماره ملی 4420647698  به نشانی یزد و شماره تلفن ثابت 0340000000 و شماره تلفن همراه 09130000000 با نشانی ایمیل mhlaaqayypwr@gmail.com که از این پس طرف دوم خوانده می‌شود.
 
ج)خانم مریم سادات حسینی یکتا Rolleyes  فرزند سید علیرضا شماره شناسنامه4420895471و شماره4420892154به نشانی یزد و شماره تلفن 38252999وشماره تلفن همراه 09138581803با نشانی ایمیل maryamsadathoseiniyekta@gmail.com که از این پس طرف سوم خوانده میشود 
تبصره: به طرفین اول تا دوم جمعا طرفین یا موسسین گفته می شود.
از آنجاکه طرفین موسسین استارتاپ نرم افزار آپ (از این پس استارتاپ) می‌باشند و در این عرصه به همیاری و همراهی یکدیگر در پیشبرد اهداف استارتاپ نیازمند هستند و هر کدام دارای صلاحیت و دانش فنی لازم جهت رفع کامل نیازهای فنی و تکنولوژیک و غیر آن می باشند؛
طرفین به شرح توافقات آتی متعهد و ملتزم میگردند: 
ماده 2- موضوع قرارداد
موضوع قرارداد حاضر تعهد متقابل موسسین به یکدیگر جهت بکارگیری تمام توان و کوشش خود در تمامی زمینهها و خطوط کسب و کار و نیل به اهداف از پیش تعیین‌شده و اجرای با حسن‌نیت کلیه وظایف قانونی و قراردادی خود مندرج در قوانین و مقررات لازم‌الاجرا و عرف و عادت تجاری ذی‌ربط است.
تبصره 1- موضوع استارتاپ حسابگر عبارت از نرم افزار حسابداری شخصی می باشد.
تبصره 2- نصاب سهام هر کدام از طرفین در استارتاپ به شرح زیر است:
نفر اول: 60٪                                         
نفر دوم: 40٪                                                          
تبصره 3- شرح وظایف دقیق هر کدام از موسسین و سمت آنها به شرح پیوست می باشد.
ماده 3- تعهدات اختصاصی طرفین
طرفین علاوه بر رعایت کلیه قوانین و مقررات لازم‌الاجرا دارای تعهدات زیر هستند:
3-1 موسسین متعهد هستند برای مدت سه سال کامل از تاریخ این قرارداد بصورت تمام وقت در خدمت استارتاپ حسابگر باشد و تا قبل از خاتمه این مدت و حصول اهداف مندرج در پلان کسب و کار، تحت هیچ عنوان کار را ترک ننمایند و یا از انجام وظایف محوله طبق موازین تعیین‌شده خودداری نورزند.
3-2 موسس دوم حق نقل و انتقال سهام خود برای بازه زمانی سه ساله مندرج در ماده 1-3 از خود سلب و ساقط نمود؛ مگراینکه این انتقال به اتفاق آرای تمام موسسین استارتاپ باشد.  
3-3 اختصاص زمان و تلاش و عزم و اراده لازم جهت پیشبرد اهداف استارتاپ مندرج در پلان کسب و کار اعم از توسعه نرم‌افزار کاربردی و وب‌سایت حسابگر یا سایر مواردی‌که حسب مورد به تصویب مجموعه موسسین می‌رسد و ایفای آن موارد جزئا یا کلا در صلاحیت هر کدام از موسسین است و انجام به موقع و در موعد کلیه تعهدات قانونی و قراردادی یادشده؛
3-4 پیشنهاد استخدام و آموزش نیروهای مورد نیاز به نحوی که نیازمندیهای استارتاپ نرم افزار آپ برآورده شود.
3-5 انجام کلیه امور مربوط به اداره استارتاپ حسابگر در حوزه تخصصی فعالیت استارتاپ با حفظ منافع و مصلحت آن و با رعایت کلیه قوانین و مقررات لازم‌الاجرا؛
6-3 موسسین باید نسبت به صیانت و مراقبت کامل از اموال و متعلقات استارتاپ حسابگر و مشتریان و بویژه در امر نگهداری از تجهیزات، ابزارها، وسایل، اسناد و مدارک و امثال آن (که جهت انجام وظایف مربوطه به امانت در اختیار او می‌باشد) نهایت سعی و تلاش لازم را  بکار بندند و مسئول جبران هرگونه خسارت وارده ناشی از قصور و تقصیر خود یا اشخاص مرتبط با خود در این راستا خواهند بود. ضمناً در خاتمه این قرارداد موسسین ملزم به تحویل کلیه اموال و وسایل امانی در اختیار خود به شخص تعیین شده از ناحیه استارتاپ حسابگر می‌باشند.
7-3 موسسین متعهد به انجام مؤثر و مفید مأموریت‌های کاری، حضور منظم و پرثمر و جدیت در جهت ارتقاء سطح تخصص، مهارت و دانش خود می‌باشند.
8-3 موسسین متعهد هستند در صورتی که حسب ضرورت، استفاده از مدارک تحصیلی و شخصی یا قبولی آنها در آزمون‌های ویژه کاری (به منظور دریافت مجوز، پروانه شغلی یا واگذاری مسئولیت‌های خاص) مورد نیاز  استارتاپ باشد، نهایت مساعی خود، جهت حصول مورد را بکار بندد.
3-9 طرفین متعهدند به پلان کسب و کار استارتاپ پای‌بند بوده و نسبت به انجام کلیه اقدامات و تدابیر لازم جهت حصول اهداف تعیین‌شده اقدام نمایند.
ماده 4- تعهدات عمومی طرفین
1-4  طرفین تعهد می‌نمایند در طول مدت قرارداد اصالتا یا نیابتا از انجام هرگونه عملی که به نحوی از انحاء بطور مستقیم و یا غیرمستقیم، تحت هر عنوان اعم از مشاوره یا ارائه خدمت و مانند آن که مستلزم رقابت با استارتاپ باشد اعم از اینکه به منافع استارتاپ لطمه وارد نماید یا از انتفاع تجاری بیشتر استارتاپ ممانعت به عمل آورد یا خیر، خودداری نمایند و تمام توان کاری خود را به منافع و مصالح استارتاپ معطوف نمایند. همچنین طرفین متعهد می‌گردند هرگونه فعالیتی را که بر شهرت تجاری استارتاپ یا نحوه کار آن و یا بر برنامه زمان‌بندی کار دیگر مدیران یا کارکنان و مانند آن تاثیر بگذارد را با اطلاع و توافق استارتاپ انجام دهند. تخلف از تعهد مندرج در این بند مستلزم پرداخت خسارت وارده به استارتاپ می­باشد.
2-4 طرفین تعهد می‌نمایند ضمن رعایت کلیه قوانین و مقررات و نیز ضوابط اختصاصی استارتاپ، خدمات موضوع قرارداد را در نهایت دقت، کوشش، امانت و با رعایت موازین حرفه­ای در بهترین سطح کیفیت انجام دهند و تمامی وسایل، مدارک، اسناد و موضوعات مربوط به استارتاپ، از جمله روش‌های کاری، کیفیت تولید محصولات و خدمات، مشتریان و طرفین قرارداد استارتاپ، نوع، شکل و ماهیت اسناد، مدارک، سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده استارتاپ را که به اقتضاء و ضرورت ایفای تعهدات و در راستای آن در اختیار دارند یا راسا یا توسط مقام مافوق و یا غیر آن و ضمن کار به آنها دسترسی پیدا میکنند محرمانه تلقی و از افشای آن و نیز هرگونه بهره‌برداری از آنها در جهت منافع خویش و اشخاص ثالث (حتی پس از اتمام قرارداد) خودداری نمایند.
3-4 طرفین مالکیت انحصاری و کامل استارتاپ را نسبت به تمامی اموال و دارایی‌های فکری که موجود می‌باشند و یا در آینده و در فرآیند کار به دست می‌آیند تصدیق نموده و خواهند نمود. اموال و دارایی‌های فکری موضوع این بند اعم از ابتکارات و اختراعات، فرآیندها، نرم­افزار، مدل‌های تجاری، اکتشافات، یا آثار (خواه قابلیت ثبت و حمایت به عنوان حق اختراع، علامت تجاری یا اثر فکری (کپی رایت) را داشته باشند یا خیر)، دانش فنی و امثال آن که تماماً یا جزئاً، مستقلا یا مشترکاً، با دیگران در زمان ارائه خدمت یا در نتیجه ارائه خدمت یا در رابطه با خدمات ارائه‌شده در آن مشارکت داشته‌اند، در مالکیت استارتاپ می‌باشد. درصورتی که هر کدام از طرفین مرتکب اقدامی گردد که حقوق استارتاپ نسبت به این دسته از اموال و دارایی‌ها تضییع گردد، ملتزم به پرداخت خسارت متعلقه خواهد بود.
4-4 طرفین متعهد می‌گردند از طرح مسائل مربوط به استارتاپ با سایر افراد داخل و یا خارج از آن به غیر از افرادی که دارای صلاحیت قانونی می‌باشند، اکیدا خودداری نمایند.
4-5 عدم اشتغال به هر کار دیگری که به هر نحو بصورت مستقیم یا غیرمستقیم مخل انجام وظایف اصلی طرفین در استارتاپ باشد یا به نحوی از انحاء تمام یا بخش عمده­ای از نیرو و توان آنان را به خود اختصاص دهد.
4-6 بهکارگیری هر آنچه لازم است در رسیدن به کلیه اهداف تعیین شده خرد و کلان استارتاپ مندرج در پلان کسب و کار؛
7-4 تعهدات مندرج در این قرارداد، تعهدات تجاری بوده و دارای آثار و تابع قوانین و مقررات لازم‌الاتباع این دسته از تعهدات می‌باشد و علاوه بر طرفین، استارتاپ نیز ذی‌نفع ثالث این تعهدات محسوب می‌گردد.
ماده 5- سایر ضوابط همکاری
1-5 طرفین اقرار می‌نمایند ممنوعیتی برای انعقاد این قرارداد از جمله به جهت اشتغال در دستگاه‌های دولتی و مانند آن ندارند؛ در غير اين صورت علاوه بر محفوظ بودن حق فسخ برای طرفین مقابل، شخصاً مسئول عواقب عمل خود خواهد بود.
2-5 در صورتی‌که هر کدام از طرفین بخواهند پس از پایان مدت 1 سال از تاریخ این قرارداد، به فعالیت خود در استارتاپ حسابگر خاتمه دهند باید تصمیم خود را کتبا و 3 ماه قبل به استارتاپ اعلام نمایند و ظرف سه ماه کلیه اقدامات در دست اجرا، اطلاعات، اسناد، و کلیه دارایی‌ها (اعم از مشهود و نامشهود) و مدیریت امور را با کیفیت مطلوب مورد تأیید استارتاپ به فرد یا افراد تعیین شده تحویل دهند و تا 3 ماه بعد از خاتمه قرارداد برای پاسخگویی در خصوص کارهای تحویل شده در دسترس بوده و پاسخگو باشند.
ماده 6- ضمانت‌اجرای نقض تعهدات
1-6 مصادیق نقض تعهد:
1-1-6 طرفین متعهد و ملتزم هستند در هر مورد در مواعد مقرر و تعیین‌شده نسبت به ایفای تعهدات قانونی و قراردادی خود اقدام نمایند؛ درغیراینصورت اگر درنتیجه تاخیر در ایفای تعهدات، خسارتی به طرف مقابل وارد شود، طرف ناقض تعهد قراردادی ملتزم به جبران خسارات وارده به اطراف مقابل و استارتاپ است.
2-1-6 طرفین فعالیت مستمر در استارتاپ را در مدت 1 ساله از تاریخ انعقاد قرارداد ترک نمایند یا مهمل گذارند.
3-1-6 طرفین از عهده انجام وظايف محوله موضوع اين قرارداد بر نيايند.
4-1-6 تقصیر مداوم یا عمده طرفین در انجام خدمات و تکالیف خود به نحو صحیح در قبال استارتاپ.
5-1-6 طرفین عامداً یا با ارتکاب تقصیر عمده رفتاری نمایند که به صورت اساسی از نظر مالی یا امثال آن به ضرر استارتاپ باشد.
6-1-6 اقدام طرفین به ارتکاب جرایم متضمن فساد مالی یا اخلاقی نسبت به استارتاپ مانند خیانت در امانت در اموال استارتاپ، سرقت اموال استارتاپ، کلاهبرداری، افشای اطلاعات محرمانه استارتاپ با حکم قطعی دادگاه صالح
2-6 درصورت نقض تعهد هر کدام از موسسین، سایر موسسین یا استارتاپ می‌توانند نسبت به مطالبه خسارات وارده به خود اقدام نمایند. ناقض متعهد است مبلغ 50 میلیون تومان به عنوان وجه التزام نقض تعهدات قراردادی به زیان‌دیده از نقض بپردازد.
ماده 7- اقاماتگاه طرفین
اقامتگاه طرفین به شرح مندرج در صدر این قرارداد می‌باشد. طرفین متعهد هستند هرگونه تغییر در این نشانی را به اطلاع طرف مقابل و استارتاپ برسانند؛ در غیر این‌صورت تمام مراسلات و مکاتبات به نشانی مذکور ابلاغ‌شده تلقی خواهد شد.
ماده 8- انحلال قرارداد
قرارداد حاضر، عقدی لازم‌ بوده و برای طرفین و قائم‌مقام آنها معتبر و لازم‌الاتباع می‌باشد و تا پایان مدت قابل فسخ نیست. طرفین حق فسخ این قرارداد را از خود سلب و ساقط نمودند.
ماده 9- حل اختلاف
9-1 کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا بصورت دوستانه میان طرفین حل و فصل می گردد. درصورتی که ظرف مهلت دو هفته از تاریخ ابلاغ درخواست حل و فصل دوستانه اختلاف توسط متقاضی، این اختلافات برطرف نگردد، رسیدگی به اختلاف در صلاحیت محاکم قضایی خواهد بود.
9-2 درخواست صدور دستور موقت از مراجع قضایی از فرآیند حل و فصل دوستانه اختلافات مذکور در فوق مستثنی است.
ماده 10- نسخه‌های قرارداد
این قرارداد در 10 ماده و دو نسخه که هر یک حکم واحد را دارند تنظیم گشته و در اختیار هر کدام از طرفین قرار می‌گیرد.
 
امضاء
طرف اول: فاطمه افخمی عقدا                                                                             
 
امضاء
طرف دوم:مهلا اقایی پور                                                                                                                                                                                       
 امضاء
طرف سوم:مریم سادات حسینی یکتا[تصویر:  rolleyes.png]


نمودار usecase

(2020/06/19، 11:28 AM)فاطمه افخمی 2 نوشته است: [ -> ]به نام خدا
قرارداد داخلی اعضای استارتاپ نرم افزار اپ
شماره 44
مقدمه:
این قرارداد داخلی اعضای تیم استارتاپ (که از این پس قرارداد خوانده می‌شود) در تاریخ 30/03/1399 به منظور تشریح حقوق و تعهدات طرفین به شرح توافقات آتی منعقد و لازم‌الاجرا گشت:
ماده 1- طرفین قرارداد
الف) خانم  فرزند قاسم به شماره شناسنامه 4420835117 و شماره ملی 4420835117 به نشانی یزد و شماره تلفن ثابت 0358211349 و شماره تلفن همراه 09105530565 با نشانی ایمیل FATEMEAFKHAMI493A@gmail.com که از این پس طرف اول خوانده می‌شود.
ب) خانم مهلا آقایی پورفرزند احمدبه شماره شناسنامه 4420647698 و شماره ملی 4420647698  به نشانی یزد و شماره تلفن ثابت 0340000000 و شماره تلفن همراه 09130000000 با نشانی ایمیل mhlaaqayypwr@gmail.com که از این پس طرف دوم خوانده می‌شود.
ج)خانم مریم سادات حسینی یکتا [تصویر:  rolleyes.png]  فرزند سید علیرضا شماره شناسنامه4420895471و شماره4420892154به نشانی یزد و شماره تلفن 38252999وشماره تلفن همراه 09138581803با نشانی ایمیل maryamsadathoseiniyekta@gmail.com که از این پس طرف سوم خوانده میشود 
 
تبصره: به طرفین اول تا دوم جمعا طرفین یا موسسین گفته می شود.
از آنجاکه طرفین موسسین استارتاپ نرم افزار آپ (از این پس استارتاپ) می‌باشند و در این عرصه به همیاری و همراهی یکدیگر در پیشبرد اهداف استارتاپ نیازمند هستند و هر کدام دارای صلاحیت و دانش فنی لازم جهت رفع کامل نیازهای فنی و تکنولوژیک و غیر آن می باشند؛
طرفین به شرح توافقات آتی متعهد و ملتزم میگردند: 
ماده 2- موضوع قرارداد
موضوع قرارداد حاضر تعهد متقابل موسسین به یکدیگر جهت بکارگیری تمام توان و کوشش خود در تمامی زمینهها و خطوط کسب و کار و نیل به اهداف از پیش تعیین‌شده و اجرای با حسن‌نیت کلیه وظایف قانونی و قراردادی خود مندرج در قوانین و مقررات لازم‌الاجرا و عرف و عادت تجاری ذی‌ربط است.
تبصره 1- موضوع استارتاپ حسابگر عبارت از نرم افزار حسابداری شخصی می باشد.
تبصره 2- نصاب سهام هر کدام از طرفین در استارتاپ به شرح زیر است:
نفر اول: 60٪                                         
نفر دوم: 40٪                                                          
تبصره 3- شرح وظایف دقیق هر کدام از موسسین و سمت آنها به شرح پیوست می باشد.
ماده 3- تعهدات اختصاصی طرفین
طرفین علاوه بر رعایت کلیه قوانین و مقررات لازم‌الاجرا دارای تعهدات زیر هستند:
3-1 موسسین متعهد هستند برای مدت سه سال کامل از تاریخ این قرارداد بصورت تمام وقت در خدمت استارتاپ حسابگر باشد و تا قبل از خاتمه این مدت و حصول اهداف مندرج در پلان کسب و کار، تحت هیچ عنوان کار را ترک ننمایند و یا از انجام وظایف محوله طبق موازین تعیین‌شده خودداری نورزند.
3-2 موسس دوم حق نقل و انتقال سهام خود برای بازه زمانی سه ساله مندرج در ماده 1-3 از خود سلب و ساقط نمود؛ مگراینکه این انتقال به اتفاق آرای تمام موسسین استارتاپ باشد.  
3-3 اختصاص زمان و تلاش و عزم و اراده لازم جهت پیشبرد اهداف استارتاپ مندرج در پلان کسب و کار اعم از توسعه نرم‌افزار کاربردی و وب‌سایت حسابگر یا سایر مواردی‌که حسب مورد به تصویب مجموعه موسسین می‌رسد و ایفای آن موارد جزئا یا کلا در صلاحیت هر کدام از موسسین است و انجام به موقع و در موعد کلیه تعهدات قانونی و قراردادی یادشده؛
3-4 پیشنهاد استخدام و آموزش نیروهای مورد نیاز به نحوی که نیازمندیهای استارتاپ نرم افزار آپ برآورده شود.
3-5 انجام کلیه امور مربوط به اداره استارتاپ حسابگر در حوزه تخصصی فعالیت استارتاپ با حفظ منافع و مصلحت آن و با رعایت کلیه قوانین و مقررات لازم‌الاجرا؛
6-3 موسسین باید نسبت به صیانت و مراقبت کامل از اموال و متعلقات استارتاپ حسابگر و مشتریان و بویژه در امر نگهداری از تجهیزات، ابزارها، وسایل، اسناد و مدارک و امثال آن (که جهت انجام وظایف مربوطه به امانت در اختیار او می‌باشد) نهایت سعی و تلاش لازم را  بکار بندند و مسئول جبران هرگونه خسارت وارده ناشی از قصور و تقصیر خود یا اشخاص مرتبط با خود در این راستا خواهند بود. ضمناً در خاتمه این قرارداد موسسین ملزم به تحویل کلیه اموال و وسایل امانی در اختیار خود به شخص تعیین شده از ناحیه استارتاپ حسابگر می‌باشند.
7-3 موسسین متعهد به انجام مؤثر و مفید مأموریت‌های کاری، حضور منظم و پرثمر و جدیت در جهت ارتقاء سطح تخصص، مهارت و دانش خود می‌باشند.
8-3 موسسین متعهد هستند در صورتی که حسب ضرورت، استفاده از مدارک تحصیلی و شخصی یا قبولی آنها در آزمون‌های ویژه کاری (به منظور دریافت مجوز، پروانه شغلی یا واگذاری مسئولیت‌های خاص) مورد نیاز  استارتاپ باشد، نهایت مساعی خود، جهت حصول مورد را بکار بندد.
3-9 طرفین متعهدند به پلان کسب و کار استارتاپ پای‌بند بوده و نسبت به انجام کلیه اقدامات و تدابیر لازم جهت حصول اهداف تعیین‌شده اقدام نمایند.
ماده 4- تعهدات عمومی طرفین
1-4  طرفین تعهد می‌نمایند در طول مدت قرارداد اصالتا یا نیابتا از انجام هرگونه عملی که به نحوی از انحاء بطور مستقیم و یا غیرمستقیم، تحت هر عنوان اعم از مشاوره یا ارائه خدمت و مانند آن که مستلزم رقابت با استارتاپ باشد اعم از اینکه به منافع استارتاپ لطمه وارد نماید یا از انتفاع تجاری بیشتر استارتاپ ممانعت به عمل آورد یا خیر، خودداری نمایند و تمام توان کاری خود را به منافع و مصالح استارتاپ معطوف نمایند. همچنین طرفین متعهد می‌گردند هرگونه فعالیتی را که بر شهرت تجاری استارتاپ یا نحوه کار آن و یا بر برنامه زمان‌بندی کار دیگر مدیران یا کارکنان و مانند آن تاثیر بگذارد را با اطلاع و توافق استارتاپ انجام دهند. تخلف از تعهد مندرج در این بند مستلزم پرداخت خسارت وارده به استارتاپ می­باشد.
2-4 طرفین تعهد می‌نمایند ضمن رعایت کلیه قوانین و مقررات و نیز ضوابط اختصاصی استارتاپ، خدمات موضوع قرارداد را در نهایت دقت، کوشش، امانت و با رعایت موازین حرفه­ای در بهترین سطح کیفیت انجام دهند و تمامی وسایل، مدارک، اسناد و موضوعات مربوط به استارتاپ، از جمله روش‌های کاری، کیفیت تولید محصولات و خدمات، مشتریان و طرفین قرارداد استارتاپ، نوع، شکل و ماهیت اسناد، مدارک، سخت افزار و نرم افزار مورد استفاده استارتاپ را که به اقتضاء و ضرورت ایفای تعهدات و در راستای آن در اختیار دارند یا راسا یا توسط مقام مافوق و یا غیر آن و ضمن کار به آنها دسترسی پیدا میکنند محرمانه تلقی و از افشای آن و نیز هرگونه بهره‌برداری از آنها در جهت منافع خویش و اشخاص ثالث (حتی پس از اتمام قرارداد) خودداری نمایند.
3-4 طرفین مالکیت انحصاری و کامل استارتاپ را نسبت به تمامی اموال و دارایی‌های فکری که موجود می‌باشند و یا در آینده و در فرآیند کار به دست می‌آیند تصدیق نموده و خواهند نمود. اموال و دارایی‌های فکری موضوع این بند اعم از ابتکارات و اختراعات، فرآیندها، نرم­افزار، مدل‌های تجاری، اکتشافات، یا آثار (خواه قابلیت ثبت و حمایت به عنوان حق اختراع، علامت تجاری یا اثر فکری (کپی رایت) را داشته باشند یا خیر)، دانش فنی و امثال آن که تماماً یا جزئاً، مستقلا یا مشترکاً، با دیگران در زمان ارائه خدمت یا در نتیجه ارائه خدمت یا در رابطه با خدمات ارائه‌شده در آن مشارکت داشته‌اند، در مالکیت استارتاپ می‌باشد. درصورتی که هر کدام از طرفین مرتکب اقدامی گردد که حقوق استارتاپ نسبت به این دسته از اموال و دارایی‌ها تضییع گردد، ملتزم به پرداخت خسارت متعلقه خواهد بود.
4-4 طرفین متعهد می‌گردند از طرح مسائل مربوط به استارتاپ با سایر افراد داخل و یا خارج از آن به غیر از افرادی که دارای صلاحیت قانونی می‌باشند، اکیدا خودداری نمایند.
4-5 عدم اشتغال به هر کار دیگری که به هر نحو بصورت مستقیم یا غیرمستقیم مخل انجام وظایف اصلی طرفین در استارتاپ باشد یا به نحوی از انحاء تمام یا بخش عمده­ای از نیرو و توان آنان را به خود اختصاص دهد.
4-6 بهکارگیری هر آنچه لازم است در رسیدن به کلیه اهداف تعیین شده خرد و کلان استارتاپ مندرج در پلان کسب و کار؛
7-4 تعهدات مندرج در این قرارداد، تعهدات تجاری بوده و دارای آثار و تابع قوانین و مقررات لازم‌الاتباع این دسته از تعهدات می‌باشد و علاوه بر طرفین، استارتاپ نیز ذی‌نفع ثالث این تعهدات محسوب می‌گردد.
ماده 5- سایر ضوابط همکاری
1-5 طرفین اقرار می‌نمایند ممنوعیتی برای انعقاد این قرارداد از جمله به جهت اشتغال در دستگاه‌های دولتی و مانند آن ندارند؛ در غير اين صورت علاوه بر محفوظ بودن حق فسخ برای طرفین مقابل، شخصاً مسئول عواقب عمل خود خواهد بود.
2-5 در صورتی‌که هر کدام از طرفین بخواهند پس از پایان مدت 1 سال از تاریخ این قرارداد، به فعالیت خود در استارتاپ حسابگر خاتمه دهند باید تصمیم خود را کتبا و 3 ماه قبل به استارتاپ اعلام نمایند و ظرف سه ماه کلیه اقدامات در دست اجرا، اطلاعات، اسناد، و کلیه دارایی‌ها (اعم از مشهود و نامشهود) و مدیریت امور را با کیفیت مطلوب مورد تأیید استارتاپ به فرد یا افراد تعیین شده تحویل دهند و تا 3 ماه بعد از خاتمه قرارداد برای پاسخگویی در خصوص کارهای تحویل شده در دسترس بوده و پاسخگو باشند.
ماده 6- ضمانت‌اجرای نقض تعهدات
1-6 مصادیق نقض تعهد:
1-1-6 طرفین متعهد و ملتزم هستند در هر مورد در مواعد مقرر و تعیین‌شده نسبت به ایفای تعهدات قانونی و قراردادی خود اقدام نمایند؛ درغیراینصورت اگر درنتیجه تاخیر در ایفای تعهدات، خسارتی به طرف مقابل وارد شود، طرف ناقض تعهد قراردادی ملتزم به جبران خسارات وارده به اطراف مقابل و استارتاپ است.
2-1-6 طرفین فعالیت مستمر در استارتاپ را در مدت 1 ساله از تاریخ انعقاد قرارداد ترک نمایند یا مهمل گذارند.
3-1-6 طرفین از عهده انجام وظايف محوله موضوع اين قرارداد بر نيايند.
4-1-6 تقصیر مداوم یا عمده طرفین در انجام خدمات و تکالیف خود به نحو صحیح در قبال استارتاپ.
5-1-6 طرفین عامداً یا با ارتکاب تقصیر عمده رفتاری نمایند که به صورت اساسی از نظر مالی یا امثال آن به ضرر استارتاپ باشد.
6-1-6 اقدام طرفین به ارتکاب جرایم متضمن فساد مالی یا اخلاقی نسبت به استارتاپ مانند خیانت در امانت در اموال استارتاپ، سرقت اموال استارتاپ، کلاهبرداری، افشای اطلاعات محرمانه استارتاپ با حکم قطعی دادگاه صالح
2-6 درصورت نقض تعهد هر کدام از موسسین، سایر موسسین یا استارتاپ می‌توانند نسبت به مطالبه خسارات وارده به خود اقدام نمایند. ناقض متعهد است مبلغ 50 میلیون تومان به عنوان وجه التزام نقض تعهدات قراردادی به زیان‌دیده از نقض بپردازد.
ماده 7- اقاماتگاه طرفین
اقامتگاه طرفین به شرح مندرج در صدر این قرارداد می‌باشد. طرفین متعهد هستند هرگونه تغییر در این نشانی را به اطلاع طرف مقابل و استارتاپ برسانند؛ در غیر این‌صورت تمام مراسلات و مکاتبات به نشانی مذکور ابلاغ‌شده تلقی خواهد شد.
ماده 8- انحلال قرارداد
قرارداد حاضر، عقدی لازم‌ بوده و برای طرفین و قائم‌مقام آنها معتبر و لازم‌الاتباع می‌باشد و تا پایان مدت قابل فسخ نیست. طرفین حق فسخ این قرارداد را از خود سلب و ساقط نمودند.
ماده 9- حل اختلاف
9-1 کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا بصورت دوستانه میان طرفین حل و فصل می گردد. درصورتی که ظرف مهلت دو هفته از تاریخ ابلاغ درخواست حل و فصل دوستانه اختلاف توسط متقاضی، این اختلافات برطرف نگردد، رسیدگی به اختلاف در صلاحیت محاکم قضایی خواهد بود.
9-2 درخواست صدور دستور موقت از مراجع قضایی از فرآیند حل و فصل دوستانه اختلافات مذکور در فوق مستثنی است.
ماده 10- نسخه‌های قرارداد
این قرارداد در 10 ماده و دو نسخه که هر یک حکم واحد را دارند تنظیم گشته و در اختیار هر کدام از طرفین قرار می‌گیرد.
 
امضاء
طرف اول: فاطمه افخمی عقدا                                                                             
 
امضاء
طرف دوم:مهلا اقایی پور 
 امضاء                                                                                                                                                           
طرف سوم : مریم سادات حسینی یکتا
 

نمودار usecase
استوری مپینگ
سناریو نرم افزار آپ:
کارت به کارت:
انتقال وجه کارت به کارت از مبدا بانک های ملی کشاورزی سپه انصار اقتصاد نوین
تله پرداز:
خرید از پایانه های فروشگاهی آسان پرداخت بدون نیاز به در دست داشتن کارت بانکی

خدمات خودرو:
پرداخت هزینه عوارضی اتوبان،هزینه پارکینگ و ... از طریق اپلیکیشن آپ یا با استفاده از کیف پول آپ

قبض و موبایل و تلفن همراه:
پرداخت قبض میان دوره و پایان خطوط دائمی تلفن همراه
نیکو کاری:
پرداخت مبالغ خیریه به موسسات نیکوکاری مانند محک،کمیته امداد،مهرآفرین و...

موجودی:
امکان مشاهده موجودی حساب تمام کارت های بانکی عضو شتاب

- برنامه نویس: این شخص وظیفه دارد با توجه به نیازهای برنامه نویسی نرم افزار برنامه نویسی نرم افزار را انجام دهد و در صورت بروز هر خطایی در برنامه آن را رفع کند.
2- مدیریت تیم برنامه نویسی: این شخص وظیفه دارد با توجه به بخش های مورد نیاز یک برنامه مانند فرانت اند و بک اند تیم برنامه نویسی را به گونه ای مدیریت کند تا کار هر بخش به درستی و در زمان معین آماده تحویل باشد.
3-عضو گروه تحقیق و توسعه: هر یک از اعضای این تیم وظیفه دارند تا با توجه به نیازهای نرم افزار به صورت دوره ای ایده هایی را پس از تحقیق در جهت توسعه نرم افزار مطرح نموده تا در رقابت با نرم افزارهای مشابه شکست نخورند.
4-پشتیبانی نرم افزار: وظیفه دارد تا هر خطایی پس از پایان برنامه نویسی و قرار گرفتن نرم افزار در محیط عملیاتی پیش آمد را رفع نموده و در صورت نیاز بروزرسانی های درخواستی را انجام دهد.
5-تستر نرم افزار: وظیفه دارد تا بعد از پایان کدنویس نرم افزار و قبل از ورود به محیط عملیاتی معایب و باگ های نرم افزار را شناسایی و به تیم برنامه نویسی اطلاع دهد.